Жителі Словаччини підтримують допомогу біженцям з України та надання гуманітарної допомоги

Найвищий рівень довіри – 44% – у громадян Словаччини викликає Євросоюз.

Жителі Словаччини підтримують допомогу біженцям з України та надання гуманітарної допомоги

Четверо з десяти словаків висловили задоволення реакцією національного уряду на вторгнення Росії на територію України, менш як половина залишилася задоволена діями ЄС. Про це свідчать результати опитування Євробарометр, яке було проведено у червні 2023 року.

Надання гуманітарної допомоги людям, які постраждали від війни, підтримують понад 80% словацьких респондентів. Ще 78% опитаних заявили, що згодні з наданням притулку людям, які рятуються від війни. У той же час частка словаків, що висловилися за прийом біженців, виявилася на вісім відсотків меншою, ніж у середньому по ЄС.

За якнайшвидше зниження залежності від російських джерел енергії висловилися 57% відсотків опитаних у Словаччині. Це значно нижче за середньоєвропейський показник, оскільки в Євросоюзі ідею зниження енергетичної залежності підтримують 80% респондентів.

Три чверті словаків схильні не довіряти місцевому парлементу – Національній раді та лише 17% довіряють словацькому законодавчому органу. Рівень довіри уряду виявився трохи вищим. Кабінету міністрів довіряє 19% мешканців країни, 73% респондентів висловили недовіру головному органу виконавчої влади. Словацький результат виявився нижчим за середнє значення щодо Європейського Союзу (ЄС), де майже третина респондентів схильні довіряти національним урядам.

Найвищий рівень довіри – 44% – у громадян Словаччини викликає Євросоюз. Менш ніж половина респондентів (47%) заявили, що схильні не довіряти ЄС. Трохи більше третини словаків (36%) сприймають Європейський Союз позитивно. Третина опитаних ставляться до ЄС негативно, 33% назвали своє ставлення до Союзу нейтральним. Підтримку єдиній європейській валюті висловили вісім із десяти словацьких респондентів.

Найважливішою проблемою, що стоїть перед ЄС, 36% словаків вважають міжнародну ситуацію. Чверть опитаних назвали найбільш важливими проблемами зростання цін та інфляцію, а 22% стурбовані ситуацією з постачанням енергоносіїв. Респонденти з інших країн Євросоюзу також згадали серед актуальних викликів мігранцію (24%) та зміну клімату (22%).

Євробарометр — це серія опитувань громадської думки, які регулярно проводяться від імені Європейської комісії та інших інститутів ЄС з 1973 року. Ці опитування торкаються широкого кола актуальних питань, що стосуються Євросоюзу в усіх його державах-членах.