Академія наук Чехії запускає сайт з оренди квартир

На відміну від інших комерційних платформ, тут орендодавці мають дотримуватись етичного кодексу.

Академія наук Чехії запускає сайт з оренди квартир

Нова платформа Академії наук Чехії під назвою NájemPlus гарантує людям житло терміном не менше п'яти років. Новий сайт покликаний змінити уявлення чехів про орендовану квартиру, пише zoznamzpravy.cz.

На відміну від інших комерційних платформ, тут орендодавці повинні дотримуватися етичного кодексу при реєстрації в системі: проводити енергоаудит, дозволяти орендарю вказувати орендоване житло як своє постійне місце проживання і навіть модифікувати квартиру, щоб він почував себе в ній як удома.

Однак найважливіший пункт кодексу — надання договору не менш як на п'ять років у вигляді опції, якщо сам орендар не бажає меншого терміну та не порушує своїх зобов'язань перед орендодавцем. При цьому орендарі зможуть надавати орендодавцям публічні рейтинги.

За словами Мартіна Люкса, керівника відділу соціоекономіки житлового будівництва в інституті, що стоїть за проектом, результатом має стати ситуація, за якої люди сприйматимуть орендоване житло як свій постійну домівку. Люкс визнає, що це далеко не так. За даними опитувань Інституту соціології у 2013 році, лише 5% респондентів вважали орендоване житло своїм будинком.

Залишається відкритим питання, як залучити орендодавців на платформу, яка обмежуватиме їхні ділові можливості.

За словами Мартіна Люкса, перевага у тому, що реклама на сайті інституту буде для них безкоштовною. Ідея об'єднання якісних орендодавців, яких можна вважати найкращими в Чеській Республіці, також має їх переконати.