Bandera party, що призвели до скандалу у Чехії, перейменували

Поліція все ще розбирається із цією справою.

Bandera party, що призвели до скандалу у Чехії, перейменували

Українські дискотеки, що проводились у пльзеньському клубі Arena як Bandera party, змінили свою назву. Початкова назва відсилала до лідера українських націоналістів часів Другої світової війни Степана Бандери та викликала скандал у соціальних мережах. Цим запитанням зайнялася поліція, проти вечірок також виступила міська рада, повідомляє novinky.cz.

Зараз на сторінці заходу у Facebook з'явився пост із вибаченнями та інформацією про зміну назви з Bandera party на Ukrainian Party.

«Ми вибачаємося всім, кого образила первісна назва. Ми не розуміли, скільки емоцій викликає особистість С. Бандери в частині чеського суспільства. Ми бачимо в ньому борця за незалежну та демократичну Україну проти сталінської радянської диктатури та в'язня, заарештованого нацистським гестапо. Але ми не можемо ігнорувати його тіньову сторону та жахливі дії деяких його послідовників», — йдеться у заяві.

Організатори заходу також заявили в оголошенні, що не хочуть вступати в історичну полеміку та провокувати будь-кого в Чехії.

Втім, за словами прес-секретаря поліції Дагмар Брожової, поліція все ще розбирається із цією справою, проводить розслідування та оцінює всі обставини.

Організатори раніше заявляли в інтернеті, що захід проводився насамперед на підтримку збройних сил України.