Безкоштовний роумінг між Україною та ЄС можуть затвердити вже у жовтні

При цьому ЄС доведеться змінити процедуру для країни, яка поки що не є членом союзу.

Безкоштовний роумінг між Україною та ЄС можуть затвердити вже у жовтні

Принцип безкоштовного роумінгу для України з країнами-членами Європейського Союзу може бути затверджений на конференції з відновлення України, яка запланована на жовтень цього року. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

За словами Федорова, переговори продовжуються, і це "є одним із пріоритетів комунікації". При цьому, за його словами, ЄС доведеться змінити процедуру для країни, яка поки що не є членом союзу.

Як наслідок вартість мобільних послуг у рамках роумінгу стане значно нижчою порівняно з цінами до 24 лютого.

Також зникне необхідність змінювати SIM-картки під час поїздок Європою, а права споживачів будуть захищені за правилами ЄС.

У той же час українські оператори кажуть, що безкоштовний роумінг де-факто вже працює. Підставою стала підписана ще у квітні спільна заява між українськими та європейськими операторами за сприяння Національної комісії з електронних комунікацій, Єврокомісії, Європарламенту та BEREC. До заяви приєдналися три українські мобільні оператори: «Київстар», «ВФ Україна» та «Лайфселл», а також 52 мобільні та 19 фіксованих європейських операторів.

Фактично, українські переселенці в Європі вже використовують для зв'язку з батьківщиною карти вітчизняних мобільних операторів, сплачуючи при цьому лише за звичний пакет послуг мобільного зв'язку свого українського оператора (абонплату).