Безплатні курси МіА для жінок у Німеччині – для вивчення німецької мови та швидкої адаптації

Жінки у процесі курсів не тільки отримують нові знання, але також підтримують одна одну, дізнаються чогось нового та отримують нові навички.

Безплатні курси МіА для жінок у Німеччині – для вивчення німецької мови та швидкої адаптації

У Німеччині існують особливі курси, які називаються MiA, спрямовані на допомогу жінкам-іммігранткам. Ці курси допомагають їм адаптуватися та розвиватися в новій країні, надаючи цінні навички та інформацію. Про те, які можливості надають курси MiA для жінок, пише ukrainianingermany.de.

Що являє собою освітньо-інтеграційний курс MiA в Німеччині

Курс MiA (Жінки-мігрантки просто сильні в повсякденному житті) призначений спеціально для жінок-іноземок від 16 років, які мають дозвіл на проживання в Німеччині й походять з країн, що не входять до Західної Європи, Північної Америки або Австралії та не завершили школу/не отримали професійну освіту в Німеччині. Українські жінки, які перебувають у Німеччині за параграфом 24 на умовах тимчасового європейського захисту так само є цільовою аудиторією цього курсу. Курс MiA націлений допомогти жінкам, які шукають притулку в Німеччині та планують довгострокове проживання в країні.

Організацією курсу займається Федеральне відомство з питань міграції та біженців з метою підтримки та підсилення потенціалу жінок-мігранток та для стимулювання їхньої впевненості в облаштуванні свого життя в Німеччині. Курс MiA включає спеціальні семінарські заходи в рамках програми та надає учасницям доступ до освітніх програм, які сприяють їх самостійному освоєнню повсякденного життя. Курси не готують до мовного екзамену, але на них можна підтягнути теми, які вам не зрозумілі, також паралельно, до та після відвідування інтеграційних курсів.

Що пропонують курси для для мігранток MiA в Німеччині

Зазвичай курси MiA зазвичай проходять у навчальному класі мовної школи, а також можуть проводитися в таких місцях, як дитячий садок або школа, надаючи жінкам можливість залишити дітей під наглядом під час занять. Програма курсу не має якогось чіткого навчального плану. Учасниці отримують легкодоступну освітню програму, яка допомагає їм самостійно опановувати повсякденне життя. Структуру занять часто вибирають саме його учасниці. Тим не менш, основні орієнтири курсів залишається незмінними й включають три основні елементи:

 • вивчення німецької мови;
 • допомога в інтеграції;
 • отримання нових навичок та налагодження взаємозв’язків.

Група курсу складається виключно з жінок. І керівниця курсу – також жінка. Зазвичай курс MiA складається із 34 годин. Він розрахований на кілька тижнів або місяців. Жінка має можливість відвідати максимум три таких курси, загальна тривалість яких становить 102 години. Іноді курс пропонується в онлайн-форматі (наприклад, у додатку ZOOM). Участь у курсі MiA безкоштовна, програма фінансується з федерального бюджету.

Вивчення німецької мови в курсі MiA

Курси сприяють природному засвоєнню німецької мови серед учасників, стимулюючи їх до щоденного мовлення. Розвиток мовних навичок інтегрується з основними темами курсу, зберігаючи при цьому баланс і не надмірно підкреслюючи мову. Хоча деякі курси MiA можуть фокусуватися на інтенсивному вивченні нової мови, тим не менш, у більшості випадків учасниці курсу мають можливість покращити свою німецьку мову в процесі спілкування, обговорюючи важливі для них теми.

У навчальному курсі можуть бути передбачені різноманітні вправи для рівнів А1, А2 та В1, які охоплюють такі актуальні для мігранток теми, як:

 • власна біографія, біографія родини та досвід міграції;
 • робота з новинами;
 • виховання дітей та розвиток батьківських навичок;
 • освітня система Німеччини (дитячий садок, школа, проблеми в школі);
 • здоров’я, візит до лікаря, спорт і відпочинок;
 • повсякденне життя та орієнтація в районі;
 • професії, місце в суспільстві, планування кар’єри.

Прикладові практичні матеріали з кожної теми для вивчення німецької мови під час курсу MiA можна завантажити за посиланням.

Допомога в інтеграції під час курсу MiA

Курси MiA ознайомлюють жінок з соціокультурним оточенням Німеччини та стимулюють їхні подальші кроки. Учасниці отримують актуальну інформацію, необхідну для щоденного життя, включаючи систему освіти та функціонування шкіл в Німеччині. Курси також розкривають можливості навчання та професійного зростання, спонукаючи жінок до реалізації власних кар’єрних перспектив. Зміст курсів гнучко адаптується під індивідуальні потреби учасниць, надаючи їм необхідний навчальний інструментарій.

Часто складовою курсу є спільні екскурсії містом. При цьому екскурсії мають на меті не тільки ознайомлення з містом – упродовж таких прогулянок розбираються всі питання, які викликають труднощі у мігранток у повсякденному житті: починаючи від розуміння ціни на ціннику й до правил користування громадським транспортом. Під час таких екскурсій учасниці вчаться самостійно орієнтуватися в повсякденному житті та перевіряють свої знання німецької мови на практиці.

Спілкування, отримання нових навичок та взаємопідтримка під час курсів MiA

При цьому варто пам’ятати, що головна мета програми – це спілкування його учасниць, заняття з інструктором курсу та отримання нових навичок. Тож часто формат MiA також передбачає такі види спільної діяльності, як, наприклад:

 • шиття, спів або малювання;
 • воркшопи, майстер-класи з хенд-мейд;
 • індивідуальні консультації на різні теми інтеграції в німецьке суспільство;
 • велосипедні тренінги або інші спільні заходи за межами аудиторії.

Таким чином жінки у процесі курсів не тільки отримують нові знання, але також підтримують одна одну, дізнаються чогось нового та отримують нові навички.

Якщо ви зацікавлені в участі в курсі, необхідно зв’язатися з якоюсь із організацій, яка пропонує курс у вашому регіоні. Знайти провайдерів програми та контактних осіб, які відповідають за організацію та проведення курсів MiA у вашому регіоні, можна, завантаживши файл за посиланням.