Більше половини жителів Чехії чекають на знижкові акції, щоб купити продукти

Число чехів, які виїжджають за кордон у пошуках більш дешевих продуктів харчування, зростає рік у рік.

Більше половини жителів Чехії чекають на знижкові акції, щоб купити продукти

Понад половина чеських домогосподарств чекає акцій та знижок, щоб купити продукти харчування, чверть з них купує тільки основні продукти харчування. Про це свідчать результати опитування, проведеного у жовтні компанією KRUK, яка займається управлінням дебіторською заборгованістю фінансових установ та корпоративних клієнтів. На питання відповіли понад 1000 респондентів.

Понад 38 відсотків сімей щомісяця витрачають на продукти від 5 000 до 10 000 чеських крон, а майже третина сімей змушена задовольнятися сумою від 3 000 до 5 000 чеських крон. 19% сімей витрачають понад 10 000 чеських крон.

Суми, які витрачаються на щомісячні покупки продуктів харчування, не дуже відрізняються між жінками та чоловіками. В Устинському та Ліберецькому регіонах 88 відсотків сімей можуть обійтися щомісячним бюджетом до 10 000 чеських крон. З іншого боку, у Пльзеньському краї 26% домогосподарств витрачають на їжу понад 10 000 чеських крон. У Середньочеському краї – майже 24 відсотки домогосподарств, а у Празі – 23 відсотки.

Найбільше витрачають на покупки люди, які працюють у сфері фінансових та страхових послуг та охорони здоров'я. Приблизно 41 відсоток респондентів цих професій повідомляють, що витрачають понад 10 000 чеських крон на місяць.

"Витрати на продукти харчування досить швидко зростають з підвищенням рівня освіти, що може бути пов'язане не тільки зі зростанням доходів, але і з більшою орієнтацією на якісніші продукти харчування. Проте чверть респондентів також кажуть, що почали купувати лише основні продукти харчування, а 16 % сімей через зростання цін були змушені купувати продукти нижчої якості, ніж раніше", - каже генеральний директор KRUK Ярослав Палендалов.

Число чехів, які виїжджають за кордон у пошуках більш дешевих продуктів харчування, зростає рік у рік. Минулого року цей показник становив 10 відсотків, цього року – 14 відсотків. Водночас кількість сімей, які скоригували свій раціон харчування, щоб їсти рідше та менше продуктів, скоротилася з 15 до 10 відсотків. Лише мінімальна кількість чехів, як і минулого року, користується послугами продовольчих банків.

55 відсотків чехів розглядають акції та знижки як можливість заощадити на купівлі продуктів харчування. Жінки (60 відсотків) частіше користуються знижками, ніж чоловіки (50 відсотків), за ними йдуть люди віком від 25 до 44 років (більше 62 відсотків) та батьки, які перебувають у декретній відпустці та відпустці для догляду за дитиною (71 відсоток). Порівняно з торішнім опитуванням збільшилася кількість чеських домогосподарств, які можуть купити лише основні продукти харчування: з 28 відсотків минулого року до 24 відсотків цього року. Понад п'ятій частині респондентів не доводиться робити жодних обмежень, і вони роблять покупки в міру необхідності.