Більшість фінів хотіли б мати двох дітей

Існує різниця між бажанням мати дітей та тим, скільки їх народжується насправді.

Більшість фінів хотіли б мати двох дітей

Більшість жителів Фінляндії віком від 20 до 45 років хотіли б мати двох дітей. На початку 2000-х цей показник становив 2,3. Це випливає зі свіжого ”сімейного барометра” Інституту демографічних досліджень, пише yle.fi.

Раніше жінки хотіли більше дітей, ніж чоловіки, проте зараз відмінностей між статями не спостерігається.

Дослідження показало, що найбільше дітей хочуть люди з вищою освітою, які живуть у селі та ті, хто вже перебуває у стосунках. Шведомовні мріють про більшу кількість дітей, ніж ті, хто розмовляє іншими мовами. Крім того, релігійні люди найчастіше хочуть великі сім'ї.

При цьому існує різниця між бажанням мати дітей та тим, скільки їх народжується насправді. Це явище має безліч причин. Дослідники називають прагнення завести дітей у пізнішому віці основною перешкодою. Крім того, на ситуацію впливає і відсутність відповідного партнера. Багато хто все ще хоче пожити для себе. Інші чекають відповідного моменту та стабільного фінансового стану.

Народжуваність у Фінляндії падала останнє десятиліття. Зростання намітилося у пандемійні 2020 та 2021 роки, проте потім народжуваність знову впала.

Майже 15 відсотків респондентів заявили, що зовсім не бажають дітей.