Більшість міст Чехії скасували пільговий проїзд для українців у громадському транспорті

Лише Плзень залишив безплатний проїзд упродовж одного місяця.

Більшість міст Чехії скасували пільговий проїзд для українців у громадському транспорті

Усі краї Чехії з часом скасували безкоштовний проїзд для біженців. Плзень, до прикладу, залишив безплатний проїзд упродовж одного місяця. А в Празі запровадили спеціальний пільговий квиток для біженців. Про те, які зараз умови й тарифи для біженців, пише blesk.cz.

Брно

З початку 2023 року в Брно та краї скасували безкоштовний проїзд громадським транспортом для біженців. Тепер для українців діють стандартні тарифи.

Безплатний проїзд діє для таких категорій людей: осіб, старше 70 років, дітей до 10 років, людей, що супроводжують дітей до трьох років.

Транспортна компанія Брно за перші два місяці 2023 року заробила рекордну суму грошей за продаж квитків. Це пояснюють, зокрема, тим, що біженці з України почали оплачувати проїзд.

Острава

Згідно з інформацією на сайті Dopravní podnik Ostrava (Транспортна служба Острави), 30 вересня 2022 року скасували безкоштовний проїзд для біженців. З 1 жовтня 2022 року для українців з тимчасовим захистом діють стандартні тарифи на проїзд.

Загалом є коротко- та довготривалі квитки, а також групові проїзні.

Короткотривалі квитки – можна придбати в транспортному засобі карткою (як ApplePay, так і GooglePay), Кредитним квитка або онлайн у застосунку MojeDPO.

Довготривалі квитки – можна придбати на один, три та сім днів. Проїзні можна придбати в касах, смс або в застосунку MojeDPO.

Групові квитки – може подорожувати до п’яти осіб. Такий проїзний коштує 200 Kč, а придбати його можна в застосунку MojeDPO та в касах.

Якщо ви платите карткою, то можете зареєструвати до п’яти осіб одночасно. Потрібно прикласти картку до зчитувача, а потім вибрати квитки для інших під кнопкою “Пасажири” та знову прикласти картку.

Детальніше про тарифи, розклади та можливості купівлі квитків читайте на сайті Транспортної компанії Острави, який доступний українською мовою.

Плзень

З 1 жовтня 2022 року Plzeňské městské dopravní podniky (Плзеньська міська транспортна служба) змінила умови безоплатного перевезення громадян України у громадському транспорті.

Біженці можуть їздити безкоштовно протягом одного місяця після отримання візи тимчасового захисту за умови наявності візи тимчасового захисту. Після цього періоду для українців діють стандартні тарифи.

Безкоштовний проїзд стосується лише першої візи, яка видана після 1 лютого 2022 року. У разі продовження чи видачі нової візи, власник візи втрачає право на безплатний проїзд.

Ліберець

На сайті Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (Транспортна служба міст Ліберець і Яблонце над Нісоу) вказано, що від неділя 1 травня для біженців діють стандартні тарифні умови.

Усті над Лабем

Офіційний сайт Устецького краю з 1 липня 2022 року скасував безкоштовний проїзд для біженців. Для українців діють стандартні тарифи на проїзд у громадському транспорті.

Ческе Будєйовіце

Dopravní podnik města České Budějovice (Транспортне підприємство міста Ческе Будєйовіце) з 31 грудня 2022 року скасувало безкоштовний проїзд для біженців. Так, для українців діють стандартні тарифи.

Безкоштовний проїзд діє для таких осіб: діти до 6 років, люди з інвалідністю, особи, старше 75 років та інші.