Більшість німців вважають, що Німеччина має приймати менше біженців

У Німеччині зараз понад 3 млн біженців.

Більшість німців вважають, що Німеччина має приймати менше біженців

Серед населення Німеччини погіршилося ставлення до міграційній політиці влади, а більшість жителів ФРН виступають за її посилення і обмеження кількості біженців. Про це свідчать опубліковані результати соцопитування Deutschlandtrend, проведені інститутом Infratest dimap на замовлення телеканалу ARD.

Переважна кількість опитаних - 73 відсотки - вважають, що система розміщення та розподілу біженців у Німеччині працює "погано" або "дуже погано". Лише 19% респондентів високо оцінили роботу системи. Це нове мінімальне значення, зазначає ARD. У вересні 2018 року 43 відсотки німців називали систему успішною.

Крім того, 78 відсотків опитаних розкритикували якість інтеграції біженців у суспільство чи ринок праці Німеччини.

Загалом опитування показало і зростання скептицизму німців щодо мігрантів, пише ARD. 64 відсотки опитаних заявили, що бачать більше недоліків у міграційній політиці – це на 10 процентних пунктів більше, ніж у травні цього року.

Ті ж 64 відсотки німців виступають за те, щоб Німеччина приймала менше біженців. Це на 12 в.п. більше, ніж у травні цього року. 27 відсотків підтримують збереження нинішнього рівня прийому біженців, і лише 5 відсотків виступають за більшу кількість біженців.

Дедалі більше німців підтримують і посилення контролю над міграцією: 82 відсотка опитаних виступають за посилення прикордонного контролю, 77 відсотків - за укладання угод про біженців з африканськими державами, а 69 відсотків - за включення Алжиру, Марокко та Тунісу до списку безпечних країн.

Станом на кінець червня 2023 року кількість людей, які живуть у Німеччині та втекли з інших країн, досягла нового  максимального показника  за останні десятиліття. Як біженці в центральному регістрі іноземців значилися 3,26 млн осіб - на 111 тисяч більше, ніж наприкінці 2022 року.