Біженці з України, які живуть на лайнері в Шотландії, поскаржилися на незручності

Українці не можуть відчинити вікна в каютах через запах від розташованого поруч сміттєзвалища.

Біженці з України, які живуть на лайнері в Шотландії, поскаржилися на незручності

Біженці з України повідомили про незручності, пов'язані з проживанням на круїзному лайнері Ambition, зафрахтованому урядом Шотландії для їхнього розміщення.

Українці розповіли журналістам видання Observer, що багато хто з них страждав від кашлю та розладу шлунка. Так, киянин, який живе на лайнері близько трьох тижнів, повідомив, що чув про такі випадки, при цьому інтерв'ю, як пише газета, перервав охоронець, який попросив журналіста залишити судно.

Зазначається, що стан біженців викликає тривогу на фоні повідомлень про карантин, викликаний випадком скарлатини. Так, один чоловік повідомив, що на початку листопада він та його син провели тиждень у каюті після виявлення у дитини бактеріальної інфекції. За його словами, йому відомо ще про один подібний випадок. При цьому жодних офіційних оголошень про карантин не було.

Також українці поскаржилися, що не можуть відкривати вікна в каютах через запах від сміттєзвалища, що розташоване поруч. Також вони стикаються з труднощами під час відправлення дітей до школи. У листопаді багатьом учням довелося добиратися до навчального закладу пішки, оскільки у бюджеті немає коштів на шкільні автобуси.

Мешканцям судна заборонено сходити з нього на територію доку, бо це зона обмеженого доступу та пересуватися нею небезпечно через рух спецтехніки. Щоб залишити своє житло, українцям потрібно сідати на спеціальні автобуси, які їх довозять або до в'їзду в порт, або до найближчого торгового центру.