Біженці з України зможуть отримувати медобслуговування в Ізраїлі до кінця 2022 року

Мінфін Ізраїлю виділив 45 мільйонів шекелів на продовження медстраховок та безкоштовну медичну допомогу біженцям.

Біженці з України зможуть отримувати медобслуговування в Ізраїлі до кінця 2022 року

Держава Ізраїль продовжить фінансування медичних послуг для біженців з України, що знаходяться в країні, до кінця 2022 року. Про це місцевому виданню "Вести" стало відомо 12 липня. Там з'ясували подробиці отримання медичної допомоги.

Повідомляється, що рішення щодо продовження права біженців на медичну допомогу затвердив міністр фінансів. Дія попереднього розпорядження закінчувалася у липні.

Для реалізації рішення із бюджету Ізраїлю асигнується близько 45 мільйонів шекелів.

Медичні послуги, що фінансуються державою, включають медстрахування для людей віком 60 років і старше, а також для людей з обмеженими можливостями.

Всі інші біженці зможуть безкоштовно отримувати першу та невідкладну допомогу у мережі поліклінік "Терем" по всій країні.

Кого з громадян України, які приїхали до Ізраїлю, стосується це рішення?

Продовження пільгового медобслуговування стосується громадян України, які прибули до Ізраїлю у статусі туристів з лютого 2022 року та у наступні місяці.

Кому з біженців оформляється медичне страхування за рахунок держави Ізраїль?

Особам, які народилися раніше 1 квітня 1962 року і прибули до Ізраїлю у статусі туристів з лютого 2022 року та в наступні місяці. Йдеться про людей старших 60 років.

Які страхові компанії оформлюють страховку для українських біженців віком від 60 років?

Поліс медичного страхування оформляє ізраїльська компанія "Менора-Мівтахім". Послуга надається у поліклініках лікарняної каси "Леуміт" по всій країні, безкоштовно, при пред'явленні українського закордонного паспорта або тимчасового документа (візи), які дають право на в'їзд до Ізраїлю.

Я оформила страховку. Коли поліс набирає чинності?

Поліс набуває чинності автоматично за вказівкою уряду Ізраїлю, через кілька днів після в'їзду українського біженця до Ізраїлю.

Я оформила страховку, яка закінчується у липні 2022 року, згідно з колишнім розпорядженням уряду Ізраїлю. Куди звертатися до її продовження у зв'язку з новим розпорядженням Мінфіну?

Страхування буде продовжено автоматично. Вона діятиме до кінця 2022 року.

Я маю страховку. Як замовити чергу до лікаря?

З усіх питань слід звертатися до телефонного центру лікарняної каси "Леуміт", який працює російською мовою.

Для запису до лікаря в поліклініку можна звертатись цілодобово за телефоном 1-700-507-507

Якщо біженець звернувся до лікарняної каси "Леуміт", але йому відповідають, що його поліс не зареєстрований у реєстрі, треба звернутися до державного центру допомоги біженцям "Цав ха-Шаа" за телефоном *5130 для подальшого з'ясування номера полісу.

Я вже в Ізраїлі, але ще не оформив медстраховку. Куди мені звернутися за медичною допомогою?

У цьому випадку можна звернутися до однієї з поліклінік мережі "Терем". Ця мережа надає невідкладну та екстрену медичну допомогу. Для біженців з України обслуговування безкоштовне. У разі виникнення проблем можна звернутися до державного центру допомоги біженцям "Цав ха-Шаа" за телефоном *5130.

Я молодший за 60 років, мені не надається медстраховка через лікарняну касу "Леуміт", яка дається державою Ізраїль літнім біженцям та інвалідам. Де я можу отримати медобслуговування?

Громадяни України, які народилися після 2 квітня 1962 року (молодше 60 років) і прибули до Ізраїлю у статусі туриста з лютого 2022 року та пізніше, можуть отримувати безкоштовне медичне обслуговування у поліклініках екстреної медичної допомоги "Терем".

Ці поліклініки розташовані по всьому Ізраїлю. При собі потрібно мати український закордонний паспорт або тимчасовий документ (візу), що дає право на в'їзд до Ізраїлю.

Невідкладна медична допомога у поліклініках "Терем" надається в екстрених випадках або при погіршенні здоров'я на тлі хронічних захворювань.

З питань, що виникають, можна дзвонити до медсестр до телефонного центру "Терем", що працює щодня з 10:00 до 18:00 і дає консультації російською мовою. Телефон: 073-2255356.

У разі виникнення в українських біженців будь-яких питань можна звертатися до державного центру допомоги біженцям "Цав ха-Шаа" за телефоном *5130.