Чеська влада й надалі оплачуватиме роботу в школах українських асистентів педагога

Оплата їхньої праці продовжена і на друге півріччя навчального року 2022/2023.

Чеська влада й надалі оплачуватиме роботу в школах українських асистентів педагога

Школи, де навчаються українські біженці, цього року знову отримають кошти на українських асистентів від чеського Міністерства освіти, молоді та фізичного виховання (MŠMT). Кошти призначені для виплати зарплат та інших витрат шкіл, пов’язаних з роботою українських асистентів, із січня до кінця серпня цього року.

Подати заявку на виплати можуть державні дитячі садки, загальноосвітні й середні школи, та консерваторії. Гроші вони отримають не пізніше 31 березня. Про це міністерство освіти повідомило на своєму методичному порталі. Минулого року, за даними міністерства, приблизно 580 шкіл подали заявки на цю дотацію. Серед них розподілили приблизно 114 мільйонів крон.

Метою роботи українського асистента є підтримка інтеграції біженців від війни у школах Чехії. У теперішньому навчальному році ці асистенти не обов’язково мають відповідати вимогам щодо відмінного знання чеської мови. Відповідно до законодавства, вони повинні мати достатній рівень знання чеської мови, щоб мати можливість спілкуватися в школі.

Міністерство раніше визначило підтримку українських асистентів вчителів як надзвичайно важливу. Воно повідомило, що їх фінансування здійснюватиметься протягом усього 2022/2023 навчального року. У бюджеті на цей рік, який депутати ухвалили наприкінці листопада, грошей на цей захід не передбачали, на що звернули увагу деякі освітні організації та асоціації.

Від 16 до 20 січня школи можуть подавати заявки на оплату праці українських асистентів. Вони мають подати кількість українських біженців, які навчаються в даному закладі у звичайних класах. Право на кошти матимуть дитсадки та загальноосвітні школи, де навчається не менше десяти українських дітей. Середні школи та консерваторії можуть претендувати на дотацію, якщо в них зараховано не менше 20 студентів з України.