Чехи найбільше симпатизують словакам, симпатія до українців не зросла

Українцям симпатизує чверть чехів – практично стільки ж, скільки і три роки тому.

Чехи найбільше симпатизують словакам, симпатія до українців не зросла

Серед етнічних груп, які проживають у Чехії, чехи найбільше віддають перевагу словакам, найбільшу антипатію вже давно викликають роми та араби.

Це випливає з останнього опитування Центру дослідження громадської думки (CVVM), повідомляють Ceske Noviny.

79% респондентів заявили про свою симпатію до словаків. 50% симпатизують в'єтнамцям, 47% – полякам, третина респондентів симпатизує угорцям. В'єтнамців не люблять 8% населення, поляків – 9% і угорців – 10%. Решта людей найчастіше обирали відповідь "ні симпатії, ні антипатії" або "не знаю".

Далі йдуть німці, євреї, болгари, китайці, українці, румуни та росіяни. На Чехію суттєво вплинуло минулорічне російське вторгнення в Україну, яке призвело, серед іншого, до того, що до Чехії прибуло багато біженців з України. Якщо у 2020 році симпатію до росіян висловлювали 25% населення, то зараз – 15%. Навпаки, ступінь антипатії до них зріс з 34 до 48%. Українцям симпатизує чверть чехів – практично стільки ж, скільки і три роки тому. Антипатія до них знизилася з 35 до 32%.

"Що стосується українців, то найсуттєвішу різницю між 2020 і 2023 роками ми виявили серед наймолодшого покоління, де на 27 відсоткових пунктів зросла кількість тих, хто ставиться до українців із симпатією. Ми виявили десятипунктовий зсув у думці на користь симпатії серед респондентів з вищою освітою", – зазначили у CVVM.

Серед найстаршого покоління частка тих, хто вважає росіян несимпатичними, зросла на 11 відсоткових пунктів. У випадку людей з вищою освітою цей показник зріс на 18 відсоткових пунктів. "Найсуттєвіша зміна у ставленні до росіян відбулася в групі, яка декларує низький рівень життя (зростання неприязні на 23 відсоткових пункти)", – зазначають соціологи.

Після росіян тепер йдуть лише араби і роми, які тривалий час перебували на останніх позиціях. Араби несимпатичні 56% чехів, 8% людей мають протилежну думку. 60% опитаних відчувають антипатію до ромів, тоді як 5% населення ставляться до них із симпатією. "Як і очікувалося, араби і роми викликають більшу антипатію у людей старшого віку, з нижчим рівнем освіти і, перш за все, з нижчим рівнем життя", – зазначає CVVM.

Опитування проводилося з 31 січня по 20 березня, в ньому взяла участь 861 особа.