Чехи найкраще ставляться до Словаччини, рейтинг України повернувся на довоєнний рівень

Війна в Україні значно погіршила рейтинг Росії.

Чехи найкраще ставляться до Словаччини, рейтинг України повернувся на довоєнний рівень

Громадяни Чеської Республіки, як і раніше, найкраще ставляться до Словаччини, за якою слідують Швейцарія та Австрія. Війна в Україні значно погіршила рейтинг Росії. У списку країн, з якими чехи мають найменш позитивні відносини, Китай посідає друге місце після Росії, а Туреччина – третє. Україна отримала позитивні оцінки на початку бойових дій, але її нинішня популярність знову аналогічна довоєнному статусу. Такі результати повідомило агентство STEM на основі свого опитування, проведеного на межі вересня та жовтня, повідомляє Радіо Прага.

Учасники опитування оцінювали країни оцінками від одного до п'яти, де одиниця – найкраща оцінка. Словаччина отримала одиницю чи двійку від 73% опитаних, Швейцарія від 65% та Австрія – від 64%. Рівно 60% позитивних оцінок припало на Норвегію, Швецію, Італію, Францію, Велику Британію, Канаду, Данію, Хорватію та Бельгію. 49% одиниць та двійок було віддано Польщі. На протилежному кінці рейтингу Росія - єдина країна, якій дісталося більше половини "п'ятірок" (гірша оцінка), лише 12% чехів "поставили" їй 1 або 2. Китай був оцінений "відмінно" або "добре" 15% респондентів, Туреччина - 18 %. За нею слідують Сербія з 28%, Україна з 30% і Тайвань з 31% одиниць та двійок.

Про зниження позитивного сприйняття Росії чехами свідчить зниження середнього балу, що вони поставили цій країні. Зараз у Росії середній бал «чотири», у травні 2021 року середній бал був 3,4. «Китай, який раніше був країною з найгіршим рейтингом, зараз займає кращу позицію, середній бал 3,5 майже не змінився. Україна, з іншого боку, не покращила свій рейтинг порівняно з 2021 роком і має серед громадян Чехії середній бал приблизно 3,2», – підсумували автори опитування.