Чехи продовжують робити щеплення від Covid-19

Деякі отримують вже п'яту дозу.

Чехи продовжують робити щеплення від Covid-19

Незважаючи на те, що пандемія covid-19 закінчилася, у Чеській Республіці, як і раніше, є люди, зацікавлені в бустерних щепленнях. За останні півтора місяці за новою дозою щеплення від коронавірусу до медустанов звернулося 1100 осіб. Як правило, це дорослі люди працездатного віку, які хочуть мати впевненість, вирушаючи на відпочинок за кордон, повідомляє Радіо Прага.

На даний час приблизно дві третини вакцинованих - це дорослі молодше 65 років. У Чехії близько 64% населення, тобто сім мільйонів осіб, мають базову вакцинацію проти ковіда. Дві третини з них було ревакциновано один раз, двічі – лише 800 000 осіб.

Подорожі часто згадуються тими, хто прийшов на щеплення, як основний мотив для вакцинації. Іноді це професійна практика за кордоном, іноді – поїздка, наприклад, до В'єтнаму. Здебільшого це особисте рішення, а не рекомендація лікаря. Люди хочуть уникнути ускладнень, якщо ситуація з ковідом несподівано загостриться та правила поїздок різко зміняться, як це було два роки тому.

Деякі отримують вже п'яту дозу, тобто третю ревакцинацію бустерною дозою. Її пройшли майже 2500 людей. Зазвичай люди приходять на першу чи другу ревакцинацію.