Чехів за допомогою піару переконуватимуть у тому, що країні вигідні українські біженці

До початку кампанії підготовлено близько 5 млн. крон, всього планується витратити до 17,6 млн. крон.

Чехів за допомогою піару переконуватимуть у тому, що країні вигідні українські біженці

Жителям Чехії розкажуть історію українки, яка починає працювати в чеській лікарні чи дитячому садку. Так виглядатиме інформаційна кампанія, яку 6 жовтня запустить консорціум неурядових організацій. Вона покликана пояснити людям, що Чехія виграла від прибуття українських біженців, пише zoznamzpravy.cz.

«Головний девіз — вони приїхали з малим, найнеобхіднішим, а принесуть нам набагато більше», — пояснює Петра Шварц Коутська з консорціуму. Разом з Адамом Ондрачеком із агентства Kontra вона стала співавтором комунікаційної стратегії, яка буде представлена на порталі zacitspolecne.cz.

На першому етапі кампанія намагатиметься привернути увагу до того, що українці працьовиті люди і водночас дбайливі батьки. І що від війни до Чехії тікали, наприклад, досвідчені лікарі, потрібні IT-фахівці, медсестри чи будівельники.

«Це інформаційна кампанія, яка реагує на той факт, що з весни частина чеського суспільства, яка підтримує інтеграцію, поступово скорочується. Ми хочемо відзначити, що все, що ми робимо для біженців, ми робимо для себе. У тому сенсі, що нам потрібна гнучка освіта, цифровізація, соціальне житло та гнучкий ринок праці», — каже Петра Шварц Коутська.

На наступних етапах кампанія буде спрямована на більш конкретні теми, такі як відродження регіонів («Українські біженці привезуть до вашого регіону робочу силу, кваліфікацію та фінанси з бюджетного розподілу податків»), підтримка освіти («Тепер у нас є шанс реформувати освіту та пролити світло на становище вчителів») та підтримка гнучкості на ринку праці («Це дозволить батькам маленьких дітей повернутися на ринок праці»).

Автори працювали над кампанією з весни та виходили з того, що держава не запропонує подібну комунікаційну стратегію.

На думку Карела Комінека, засновника Інституту політичного маркетингу, "мовчання" уряду є помилкою. «Загалом зв'язок із державою відсутній. Крапка», — каже він.

Він вказує, що нинішній кабінет прем'єр-міністра Петра Фіали перебуває у безпрецедентній ситуації, коли на нього від початку обрушується одна криза за іншою.

«Уряд чекає, не усвідомлюючи, що з кожною хвилиною мовчання хтось інший творить для них історію. Потім він втрачає контроль і просто реагує на ситуацію», - додає Комінек.

Він вважає, що частина населення почне повставати проти українців: «Вони символізують Україну, яка символізує війну, а через війну енергія коштує дорого».

До початку кампанії підготовлено близько 5 млн. крон, всього планується витратити до 17,6 млн. крон. Консорціум об'єднує 15 некомерційних організацій, включаючи Charitа, "Людина в біді", Adra, Amnesty International та інші.