Чехія: KACPU в Усті над Лабем змінює адресу

Від 3 квітня центр буде відкритий у відділенні ОАМП на вулиці Берні.

Чехія: KACPU в Усті над Лабем змінює адресу

Устецьке KACPU понад рік розташовувалося на вулиці Горжені, у колишньому університетськогому приміщенні. Від 3 квітня центр буде відкритий у відділенні ОАМП на вулиці Берні 2261/1, де знаходиться відділення у справах перебування іноземців (OAMP).

З початку роботи устецького KACPU 22 570 українських громадян, які рятуються від війни, відвідали будівлю колишнього ректорату Устецького університету Я. Е. Пуркинє з проханням надати тимчасовий захист у Чехії. Про це ЧТК розповів речник крайової пожежно-рятувальної служби Лукаш Марван.

Кількість людей, які тікають від війни, в устецькому KACPU змінюється. За останні чотири тижні, за словами Марвана, середній показник становить 111 осіб на тиждень. У березні 2022 року це було в середньому 2470 осіб на тиждень, у квітні того ж року — 980 осіб на тиждень. В травні кількість впала до 450 осіб на тиждень. З вересня центр працює тричі на тиждень. За останні кілька днів чимало людей прийшло змінити адресу. За останні робочі дні кількість нових реєстрацій зріс. У понеділок KACPU відвідало 137 осіб.

Вже в квітні усі чеські Крайові центри допомоги Україні (KACPU) будуть передані у підпорядкування Департаменту у справах політичного притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ (OAMP MV ČR).