Чи можна у Чехії змінити тимчасовий захист на робочу карту

Інформаційний канал Naši Ukrajinci застерігає не платити нікому гроші за посередництво.

Чи можна у Чехії змінити тимчасовий захист на робочу карту

Українці з тимчасовим захистом у Чехії не можуть перейти на робочу карту або інший дозвіл на перебування, про це повідомляє інформаціний канал Naši Ukrajinci. Єдиний виняток зміни статусу — дозвіл на перебування з метою воззʼєднання родини. 

Інформаціний канал Naši Ukrajinci застерігає в жодному разі не платити нікому гроші за посередництво у поданні заяви на робочу карту чи за отримання готової візи. Часто шахраї пропонують зміну перебування в Чехії з тимчасового захисту на робочу карту за певну оплату. Але поки що українці з тимчасовим захистом у Чехії не можуть перейти на робочу карту або на інший дозвіл на перебування.

Робоча карта (zaměstnanecká karta) – це дозвіл на довготривале проживання з метою працевлаштування. Зазвичай видається на два роки з можливістю продовження та передбачає дозвіл на роботу на визначеній посаді.

Винятком є зміна тимчасового захисту на перебування з метою возз’єднання родини. У цьому випадку потрібно відповідати таким вимогам:

  • Особа вже має тимчасовий захист щонайменше шість місяців. 
  • Возз’єднатися можуть лише близькі члени сім’ї (подружжя, неповнолітні діти та інше). 
  • Зробити візу з метою возз’єднання родини можна лише з особою, що має один із визначених дозволів на проживання в Чехії.

За більш детальною інформацією можна звернутися на лінію Департаменту притулку та міграційної політики МВС Чехії (OAMP) - +420 974 801 801.