Чи можна в Німеччині купити авто, отримуючи соціальні виплати?

Чи можуть українці придбати автомобіль та що для цього потрібно. 

Чи можна в Німеччині купити авто, отримуючи соціальні виплати?

Чимало біженців з України приїхали до Німеччини з метою тимчасового проживання. Однак війна триває, тому плани змінюються. Для більшої зручності у пересуванні люди потребують власного транспорту, особливо коли живуть за містом чи далеко від роботи. Зупиняє лише страх можливих штрафів чи покарань через те, що вони отримують соціальні виплати від держави. Про те, чи можуть українці придбати автомобіль та що для цього потрібно, пише ukrainianingermany.de.

Найперше потрібно зазначити, що українці мають можливість придбати автомобіль. При цьому вони мають дотримуватися цінових рамок у 7500 євро. Це передбачено рішенням Федерального суду щодо людей, які отримують соціальну допомогу. До цієї категорії ходять і біженці з України. Однак із правил бувають винятки, коли авто може коштувати дорожче.

Ринкова вартість транспортного засобу може бути вищою дозволеної, якщо власник має:

  • багатодітну сім’я, якій необхідно мати велику машину;
  • обмежені фізичні можливості, а в машині має бути виключно коробка автомат (вони, як правило, обходяться дорожче, ніж механіка);
  • потребу в спеціальному транспорті, обладнаному для людей з інвалідністю;
  • потреба в розміщенні в машині інвалідного візку, великого багажнику чи просторого салону.

Якщо хоча б одна з перерахованих ситуацій стосується і вас, ви маєте право перевищити дозволений ліміт у 7500 євро. При цьому потрібно повідомити Джобцентр, що ви маєте подібну потребу. Вашу ситуацію розглядатимуть індивідуально.

Що ще потрібно враховувати при купівлі авто?

Максимальна вартість автомобіля може бути меншою за дозволену і описану вище. Десь ця може доходить до 7000 євро і зупиняється, десь – ще менше. Щоб бути готовим, потрібно звернутися до працівника біржі праці та уточнити в нього, на яку суму ви можете придбати нове або купити вживане авто в Німеччині. Він має поінформувати вас про правила та всі винятки з нього.

Після придбання автомобіль стане частиною ваших особистих активів. Він належить тільки вас, незалежно від того, за які кошти ви його купили. При цьому ваша власність не зараховується до програми, яка передбачає надання допомоги по безробіттю. У майбутньому це також не вплине на отримання подібних державних виплат.

Однак не слід забувати внести в заяву Hartz4 інформацію про наміри придбати авто. У Джобцентрі приймають рішення щодо ціни та відповідності автомобіля прийнятим у ЄС нормам. При цьому оцінюють тільки реальну ринкову вартість, яку визначають експерти. Ніхто не цікавиться сумою, яку ви фактично заплатите.