Чи можуть українці залишити Канаду на деякий час й повертатися знову

Чи не буде проблем при повторному в'їзді?

Чи можуть українці залишити Канаду на деякий час й повертатися знову

У українців, які опинилися в Канаді, зараз все частіше виникає питання про те, як на певний час залишити країну і потім знову повернутися. Чи не буде проблем при повторному в'їзді? Чи не анулюють work permit (дозвіл на роботу)?

Як зазначає Штаб української допомоги у ЄС, якщо закордонному паспорті є багаторазова канадська віза, і обидва документи (віза та паспорт) діють і діятимуть на момент запланованого повторного в'їзду до Канади, то ви зможете зареєструватися на рейс і прилетіти до Канади.

Решта (наявність чи відсутність work permit'а, подовжений чи спочатку «довгий» закордонний паспорт, наявність чи відсутність другого громадянства, отримували фінансову допомогу чи справлялися самостійно, є у Канаді чи його немає, і взагалі все інше) немає значення.

Є діючий паспорт і віза, що діє, — можете прилетіти до Канади.

Проте канадська віза дає лише можливість прилетіти, тобто звернутися до офіцера на кордоні із заявою на в'їзд до країни. Слово «заява» тут невипадкова — в імміграційному законодавстві ваша поява на кордоні з канадською візою і наміром перетнути кордон справді вважається заявою — «алікєйшн ту ентер Канада». І як у разі будь-якої заяви, ця заява може бути відхилена, тобто офіцер на кордоні має достатні права та повноваження, щоб не пустити вас до країни, якщо для цього будуть вагомі підстави. (як і пишуть всюди - все на розгляд та настрій офіцера).

Такі випадки рідкісні, але вони є, і не можна їх скидати з рахунків. Головна причина відмов у в'їзді – обґрунтовані сумніви офіцера у тому, що власник візи виконає умови перебування.

Простіше кажучи, якщо офіцер прийде до висновку, що власник тимчасової візи працюватиме в Канаді без work permit'а (приклад), або залишиться в Канаді на термін більш дозволеного, або не має фінансової можливості забезпечити своє перебування в Канаді — таку людину можуть повернути додому, і це все можливо. Можуть розгорнути також, якщо з'ясуються обставини, які роблять людину нев'їзною — наявність судимості, використання підроблених документів (приклад) та ін.

Якщо нічого з вищепереліченого до вас не відноситься, то швидше за все у вас не буде рівним рахунком жодних проблем із повторним в'їздом до Канади.

Дуже важливо заздалегідь уявляти, що може запитати офіцер на кордоні і що ви йому відповідатимете. У прикордонників очі наметані, будь-яка невпевненість у відповідях, будь-які нестикування легко можуть призвести до подальших питань, спроб заплутати та вивести на чисту воду.

Що стосується Work permit, то його не анулюють при виїзді, і з ним взагалі нічого не станеться. Він просто залишиться у вас на руках, і після повторного в'їзду до Канади ви знову зможете працювати на його основі. Не забудьте, що внизу на work permit'і написано «цей документ не дає права в'їзду», тобто використовувати його замість канадської візи ви не можете.