Чоловік, звинувачений у нападі на двох українок у Чехії, заперечує свою провину

Інцидент стався торік.

Чоловік, звинувачений у нападі на двох українок у Чехії, заперечує свою провину

Чоловік, звинувачений у нападі на двох українок, які йшли з дітьми кататися на каруселях у селищі Пласи Пльзеньського краю Чехії минулого року, заперечує свою провину. Окружний суд у Пльзені 17 червня розпочав розгляд інциденту, внаслідок якого, за версією звинувачення, сорокадев'ятирічний власник ярмаркових атракціонів Зденек Гольцкнехт спочатку вилаяв двох жінок з України, а потім напав на них. Одна з постраждалих отримала відкритий перелом щелепи та кісток носа та була госпіталізована. Друга постраждала, як раніше повідомили ЗМІ, спромоглася сфотографувати автомобіль нападника і передала відомості поліції. Інцидент стався 13 серпня.

Прокуратура звинуватила Гольцкнехту в нанесенні побоїв і порушенні громадського порядку, а в понеділок розширила звинувачення, включивши до них насильство щодо групи осіб та окремої людини. Судовий процес триватиме 4 вересня.

Гольцкнехт заперечує, що напав на жінок або завдав їм тілесних ушкоджень і лише зізнався, що між ними виникла сварка і словесна суперечка. Він категорично відкинув застосування стусанів та грубої сили щодо жінок, як і дії на расовому ґрунті за національною ознакою. За вчинення інкримінованих дій обвинуваченому загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Згідно з обвинувальним висновком, Гольцкнехт хотів в'їхати своєю машиною на територію ярмарку з атракціонами, але жінки, які сиділи біля одного з них, перешкоджали проїзду його автомобіля і не зрушили з місця. Коли водій дізнався, що вони з України, то вдався до публічних образ із расистськими висловлюваннями, повідомили прокурори. «Потім він підійшов до однієї з жінок і без жодної причини дав їй три ляпаси», — йдеться у звинуваченні. 44-річна жінка чинила опір; коли їй вдалося відштовхнути нападника, вона сіла в його машину і хотіла витягнути ключі із замку запалювання. Обвинувачений спробував витягти її з машини за волосся. Друга, 34-річна жінка, схопила його ззаду за одяг та вдарила рукою по спині та шиї. На що обвинувачений відреагував, ударивши її щонайменше двічі кулаком в обличчя. Постраждала впала на газон і залишилася без руху», — повідомила прокурор.

Однак Гольцкнехт відкинув такий опис цієї події та заявив, що головну роль в інциденті відіграв алкоголь. За словами його адвоката, під час наступного медичного обстеження у лікарні у молодої жінки у крові було виявлено 2,4 проміле алкоголю. Підсудний описав, що коли старша жінка села в його машину, то він подумав, що вона хоче втекти з місця події.

Напад раніше засудили омбудсмен Клара Шимачкова-Лауренчікова, голова МВС Віт Ракушан та низка чеських політиків.