Чому українці залишають Канаду та повертаються додому

Не змогли звикнути до життя на іншому континенті.

Чому українці залишають Канаду та повертаються додому

Канада прийняла вже 173 тисячі українців за програмою "Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки" (CUAET), яку запровадили у зв'язку із війною. Така віза дозволяє працевлаштуватися та інтегруватися у суспільство.

Втім частина українців приймають рішення повернутися в Україну попри війну, що триває, розповідає cbc.ca.

Своїми історіями поділилися молоді українці, які вирішили повернутися із Торонто в Україну. Вони не змогли звикнути до життя на іншому континенті.

Наприклад, Олександра Балицька переїхала до Торонто на запрошення канадського роботодавця, коли восени в Україні почалися атаки на інфраструктуру та відключення світла. Її шокували високі ціни та вимога предоплати за три місяці оренди. Після звільнення з роботи через півроку Олександра вирішали повернутися в Україну.

17-річний студент із Дніпра Єгор Горенич прожив у Канаді з тіткою 2 місяці та вирішив повернутися, бо йому було складно знайти друзів у канадській школі та він почував себе ізольованим.

"Я не міг звикнути до канадського способу життя. Європейський спосіб життя занадто знайомий, занадто улюблений. Ми не могли дозволити собі залишатися в іншій європейській країні, тому я повернувся в Україну", – розповів він.

Співробітник соціальної служби українців Канади у Торонто Андрій Зав'ялов особисто знає 15 українців, які повернулися додому. Він опитав 734 українців із візою CUAET та вивчив їхні настрої. Відповідно до зібраних даних:

  • 40,2% спробують залишитися у Канаді назавжди;
  • 4,7% хочуть повернутися до Європи за першої нагоди;
  • ще 11,6% планують повернутися до України після війни;
  • решта опитаних ще не визначилася з планами щодо майбутньої країни проживання.

Основним факторами для повернення був "батьки, сім'я та родичі". Також українці повертаються, бо їх спонукає любов до рідного дому та туга за життям в Україні.