Чому за кордоном забирають дітей із сімей українських біженців

Вже кілька десятків українських дітей забрали із сімей.

Чому за кордоном забирають дітей із сімей українських біженців

З початку повномасштабного вторгнення мільйони українців виїхали за кордон у пошуках безпеки. Більшість із них — це сім'ї з дітьми, адже батьки чи опікуни хочуть забезпечити передусім безпеку своїх дітей.

Але за кордоном можуть виникнути проблеми. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець на своїй прес-конференції розповів, що кілька десятків українських дітей забрали із сімей українських біженців за кордоном.

Лубинець не називає конкретних країн, щоб не було подальших маніпуляцій із звинуваченнями, але каже, що такі ситуації є.

Така ситуація може статися з опікунами чи піклувальниками.

"Проблема у тому, що, згідно з європейським законодавством, офіційний в Україні опікун, піклувальник не є офіційним опікуном, піклувальником на території Європейського Союзу. Інша справа: деякі країни розуміють, у якій ситуації перебувають українці, не порушують це питання або допомагають просто українцям вижити.  Є такі країни, де у нас є проблеми. Скажу так: випадки, на наш погляд, порушення прав громадян України є", — зазначив він.

За словами Лубинця, завдяки численним зверненням до іноземних колег вдавалося досягти найголовнішого – дітей перестали забирати фізично із сімей українських громадян.

Також він розповів, що працюють над тим, щоб допомогти дітям разом із батьками повернутися на територію України.

"Ми не сперечатимемося на території їхньої держави, ми хочемо їх фізично забрати — дітей з уже призначеними піклувальниками на території цієї країни. Окремо батьків, щоб повернулися на територію України, ми все це врегулювали і спокійно закінчили ці погані історії", — підсумував омбудсмен.