Де можна купити проїзний квиток у Празі для біженців із України?

Які є види проїзних?

Де можна купити проїзний квиток у Празі для біженців із України?

Празький інтегрований транспорт повідомив про зміни для біженців із України щодо проїзду в громадському транспорті. Де можна придбати проїзний квиток у Празі? Та які є види проїзних? Про це пише proukrainu.blesk.cz.

Довготермінові проїзні квитки

Електронний проїзний квиток у Празі та Середньочеському краї

Ви можете обрати спеціальну пластикову картку. Або ще один варіант – придбати тільки електронний варіант купону у застосунку “PID Lítačka”. Мобільна програма доступна і українською мовою.

У випадку, якщо ви, як біженець, маєте право на знижку, то потрібно спочатку звернутися до інформаційних центрів, де вам допоможуть придбати пільговий проїзний. Список центрів тут.

Паперовий проїзний квиток у Празі та Середньочеському краї

Паперові проїзні квитки можна купити у місцях продажу PID, а саме на деяких станціях метро. Повний список таких станцій та робочий графік тут.

Для оформлення паперової картки необхідно мати посвідчення особи або паспорт та фотографію розміром 3,5×4,5 см (не старше року). А українцям, що хочуть придбати саме пільговий квиток “Людина, що потребує матеріальної допомоги 2”, потрібно ще надати візу тимчасового захисту.

Важливо! Платіж за проїзний квиток у Празі - 60 Kč.

Загалом є два види пільгових проїзних для біженців з України:

  • місячні (30 днів) – 165 Kč;
  • тримісячні (90 днів) – 444 Kč.

Короткотермінові проїзні квитки

Також можна придбати проїзні квитки терміном від 30 хвилин до трьох днів, однак за повну ціну, без пільг.

Декілька способів, як це зробити:

  • у мобільному застосунку “PID Lítačka” (тут ви можете вибрати, як квиток на пів години, так і на весь рік. Необхідно активувати квиток у програмі підч ас поїздки);
  • у безконтактному терміналі, розташованому посередині кожного трамвая та автобуса (паперовий квиток, на якому вказано час продажу, що означає початок дії);
  • у квиткових автоматах на станціях метро (потрібно позначити квиток перед входом до платної зони метро);
  • в інформаційних центрах або місцях продажу на станціях метро;
  • у газетних кіосках та деяких інших магазинах (наприклад, Sazka);
  • за допомогою SMS-повідомлення (потрібно відправити повідомлення на номер 902 06: DPT31 для квитка за 31 Kč, що діє 30 хвилин, DPT42 для квитка за 42 Kč, що діє протягом 90 хвилин, DPT120 для квитка за 120 Kč, що діє протягом 24 годин і DPT330 для квитка за 330 Kč, що діє протягом 72 годин. Крім зазначеної ціни, пасажир сплачує за надіслане SMS-повідомлення вартість, яку стягує оператор. Ця функція доступна тільки з SIM-картами чеських операторів).
  • у партнерському мобільному застосунку DoKapsy від ČSOB (квиток активується з моменту купівлі).