Де найдешевше купити віньєтку в Чехії

Як не потрапити у пастку для іноземців.

Де найдешевше купити віньєтку в Чехії

Завжди варто купувати віньєтку у державному електронному магазині www.edalnice.cz або в офіційних пунктах продажу Чеської пошти та автозаправних станцій EuroOil. Інші сайти або кіоски можуть стягувати додаткову плату понад вартість віньєтки, про що вони вас не поінформують. Це засвідчили нещодавні перевірки Чеського управління торгової інспекції.

У лютому та березні цього року з ініціативи Державного фонду транспортної інфраструктури інспекція перевіряла продавців віньєток. З 29 перевірок у восьми випадках було виявлено порушення законодавчих норм.

Одна перевірка стосувалася веб-сайтів, ще 20 перевірок – автозаправних станцій, чотири перевірки – обмінних пунктів та чотири перевірки – інших стаціонарних об'єктів.

«У всіх випадках порушення включали порушення Закону про захист прав споживачів, які полягали в наданні невірної інформації про ціну погодинної плати або розмір посередницької комісії», — сказав прес-секретар інспекції Франтішек Котрба.

У більшості випадків інспекція порушувала адміністративні справи щодо порушників, які ще не завершені. У двох випадках штрафи у розмірі 3000 крон були накладені на місці.

Деякі сайти під час продажу віньеток стягують додаткову плату за інші дії, наприклад на посадку дерев. При цьому намагаються імітувати зовнішній вигляд державного сайту.

Особливо це стосується прикордонних районів, де різні обмінні пункти з величезними маркетинговими вивісками продають віньєтки з націнкою. В основному це пастка для іноземців, оскільки офіційний пункт продажу зазвичай можна знайти за кілька десятків метрів від нього, але з меншою вивіскою.

Закон не забороняє перепродаж віньєтки з доплатою, але кожна така покупка означає для покупця марну трату грошей.