Де українці можуть безкоштовно вивчати словацьку мову

Мовні курси словацької у Братиславі, Кошицях та Нітрі.

Де українці можуть безкоштовно вивчати словацьку мову

Список курсів з вивчення словацької мови, які можна відвідувати безплатно у найбільших містах Словаччини. Курси відкриті для українців, які вимушено залишити свої домівки через війну.

Навчання проводять словацькі мовознавці як онлайн, так і у форматі очних занять, пише novyny.sme.sk.

IOM Migration International Centre

IOM Migration International Centre (Міжнародний міграційний центр - ред.) надає базові курси з вивчення словацької мови. Курси проводяться у Братиславі та Кошицях для обмеженої кількості учасників. Є окремі групи як для українців, так й для інших іноземців.

Для участі у заняттях бажаючі повинні мати посвідку на проживання або на тимчасовий прихисток у Словаччині. Заняття проводяться двічі на тиждень у вечірній час, одна лекція триває 90 хвилин. Курси безплатні та охоплюють рівні від А1 до В2.

Запис на новий цикл курсів почався 8 серпня, для додаткової інформації можна написати на пошту організації: [email protected].

Курси від "Mareena"

Некомерційна організація "Mareena" займається інтеграцією різних етнічних груп до словацького життя. Безплатні курси зі словацької мови є одним із способів полегшити перебування у новій країні людям, які вимушено опинилися у Словаччині.

Станом на серпень 2023 року, безплатні курси проходять для українських жінок лише у Нітрі. Для участі реєстрація не потрібна. Курси проходять двічі на тиждень: у понеділок з 17:00 до 18:00 і у четвер з 9:00 до 10:00. Лекції проходять у Регіональному центрі інформування (Krajské osvetové stredisko - ред.) за адресою Fatranská 917, Nitra-Chrenová.

Також організація регулярно проводить захід "Мовна кав’ярня" у Братиславі, Нітрі та Кошицях. Тут іноземці можуть поспілкуватися словацькою у неформальних обставинах.

У Братиславі зустрічі проходять кожну середу о 17:00 за адресою Lazaretská 32. У Нітрі "Мовна кав’ярня" проходить кожний перший та третій вівторок у місяці о 17:00 за адресою Kupecká 2. У Кошице кав’ярню організовують кожний другий понеділок на місяць о 18:00 за адресою Gorkého 2.

Для додаткової інформації щодо мовних курсів та інтерактивних заходів можна написати на офіційну пошту організації: [email protected].

Červený kríž

Приватна гуманітарна установа Червоний Хрест (Červený kríž - ред.) запроваджує безплатні курси словацької мови для дорослих у Кошицях. Новий цикл курсів буде проходити з 24 серпня до 14 вересня. Курси поділені на три категорії: для початківців, середній рівень та розмовний курс.

Учасники також можуть обрати власний формат навчання між двома варіантами: інтенсивне вивчення (щодня крім суботи та неділі) та екстенсивний рівень (переважно два рази на тиждень).

Зареєструватися на програми можна через вебсторінку. Лекції проходитимуть в офлайн форматі за адресою: Komenského 19.