Де в Кракові безплатно вчити польську та англійську мови

Літні канікули позаду, тож саме час взятися за науку.

Де в Кракові безплатно вчити польську та англійську мови

Літні канікули позаду, тож саме час взятися за науку. Де можна почати вчити польську та англійську мови або підвищити рівень володіння ними розповідає UAinKrakow.pl.

Безплатні курси польської у Кракові

Щоб допомогти адаптуватися сотням тисяч біженців, які прибули до Кракова з початком повномасштабної війни в Україні, місцеві виші, громадські організації, благодійні фонди, культурні інституції та мовні школи організували курси безплатного вивчення польської мови для дітей та дорослих.

Наразі на курси при краківських університетах черговий набір ще не розпочався. Але якщо виші знайдуть на це фінансування й викладачів, то навчання стартує 1 жовтня. Також більше не пропонує курси з вивчення польської для біженців з України й Міське управління праці у Кракові. Втім заняття відновлять, коли на це виділять кошти. 

Актуальний безплатний курс з польської

Klub Kultury Przegorzały

Де шукати: ul. Kamedulska 70.

Для кого: 

  • дорослі, які не володіють польською мовою;
  • мами з маленькими дітьми (до п’яти років). Для діток виділять окрему ігрову кімнату та місце для відпочинку на час занять.

Коли: навчання проводитимуть щопонеділка з 19:15 до 21:15. Курс стартує з 5 вересня. Навчальні матеріали роздаватимуть безплатно.

Заняття для мам з дітьми — щосереди з 12:00 до 13:30. Навчання розпочнеться 7 вересня. 

Уроки проводитиме вчитель, який має досвід викладання польської мови як іноземної. 

Як записатися: за номером телефону 533 356 007. Усі додаткові питання можна надіслати на електронну скриньку [email protected].

Де практикувати англійську в Кракові

Toastmasters Kraków Public Speaking Club

Клуб ораторського мистецтва Toastmasters Kraków позиціонує себе як місце, де можна здобути, практикувати та розвивати ораторські й лідерські навички в дружній атмосфері.

Де шукати: Вища школа економіки та інформатики, Świętego Filipa 17, коворкінг-кімната.

Для кого: для тих, хто має середній рівень. Людям, які тільки починають вивчати мову, такий формат навчання не підійде. 

Коли: зустрічі відбуваються щосереди о 18:30.

Як записатися: у Toastmasters Kraków не треба попередньо реєструватися. У разі додаткових питань потрібно написати на Фейсбук-сторінку організації. 

Де вивчати і польську, і англійську 

Fundacja Kocham Dębniki 

Де шукати: ul. Konfederacka 4, ul. Podzamcze 26.

Для кого: для членів спільноти Kocham Dębniki. “Ним може стати кожен, хто готовий допомагати іншим  приносити час від часу якісь смаколики, прибирати або викидати сміття, проводити майстер-класи з того, що вміє робити. Мами можуть допомагати одна одній, доглядаючи за дітьми. Кожен допомагає, чим може та як може”,  розповіла голова Ради фонду Ольга Пясецька-Нєчь.

Коли (групи, до яких ще можна долучитися):

  • Польська мова: щовівторка та щочетверга о 9:30, 11:15 (для початківців), 16:00 (для початківців) і 17:30.
  • Англійська мова: щопонеділка та щоп’ятниці о 9:30 та об 11:30. Speaking Club проходить щосереди о 10:00.

Важливо: про наявність вільних місць дізнавайтеся на Фейсбук-сторінці організації або в офісах.

Як записатися: зв’язатися з організацією та прийти на обране заняття, якщо є вільні місця. Викладач перевірить рівень володіння мовою і порадить, до якої групи краще приєднатися.

Language Exchange Club Krakow

Безплатний розмовний клуб, де можна весело провести час з однодумцями та поспілкуватися з носіями мов. Навчання як правило відбувається за принципом обміну. Ви можете навчити когось української, а хтось повчить вас польської чи англійської.  

Де шукати: на сторінці групи у Фейсбук.

Як організовують зустрічі: учасники самі зголошуються, яка мова є для них рідною та яку іноземну хочуть практикувати. Поспілкуватися можна як за кавою, так і під час прогулянки містом. Потрібно або відгукнутися на пропозицію з вивчення тієї чи іншої мови, або ж опублікувати своє оголошення.