Дітям з інвалідністю з України в Чехії нададуть грошову допомогу

Програма триватиме протягом строку дії тимчасового захисту.

Дітям з інвалідністю з України в Чехії нададуть грошову допомогу

6 600 чеських крон щомісяця зможуть отримувати українські діти-біженці з інвалідністю з тимчасовим захистом (віком від 0 до 17 років), які проживають на території Чеській Республіці внаслідок воєнного конфлікту в Україні. ЮНІСЕФ у партнерстві з Чеським Червоним Хрестом і в координації з Міністерством праці та соціальних справ (MoLSA) оголосили про старт спеціальної програми для українських родин з  візою тимчасового захисту, повідомляє ЮНІСЕФ.

Метою програми є підтримка українських дітей-біженців, які проживають у Чеській Республіці внаслідок війни в Україні. 

Очікується, що програма триватиме протягом строку дії тимчасового захисту відповідно до Lex Ukraine V (тобто до 4 березня 2024 року)

Щоб мати право на участь у програмі:
  • Ви повинні бути законним опікуном дитини/дітей, які 1) мають інвалідність та 2) отримали тимчасовий захист, виданий чеською владою;
  • Ви повинні в даний час проживати в Чеській Республіці (як ви, так і дитина/діти з інвалідністю);
  • Ви повинні проживати в одному домогосподарстві в Чеській Республіці з дитиною/дітьми з інвалідністю з числа українських біженців, яким було надано тимчасовий захист чеською владою;
  • Ви повинні здійснювати догляд за дитиною з інвалідністю.

Якщо ви підпадаєте під дію цієї програми й хочете подати запит на прийом для реєстрації, будь ласка, заповніть та відправте подану нижче форму.

Якщо вам потрібна допомога у заповненні цієї форми, будь ласка, телефонуйте за номером: +420 277 079 800 Ви можете попросити, щоб прийом для реєстрації в програмі відбувся:

  • шляхом візиту представників програми до вас додому;
  • у визначеному пункті реєстрації в столиці краю (місце буде повідомлено вам пізніше).

Для реєстрації в програмі потрібні зазначені нижче документи. Якщо у вас їх немає, будь ласка, оформіть їх перш ніж заповнювати цю форму. Якщо вам потрібна допомога в оформленні цих документів, будь ласка, телефонуйте на гарячу лінію.

  • Державний документ (національне посвідчення особи чи паспорт); що посвідчує вашу особу (законного опікуна) та для української дитини-біженця з інвалідністю (необов'язково); ТА
  • Українське посвідчення дитини з проблемою розвитку та медична довідка, видана під час отримання посвідчення.Якщо у вас немає цих документів, будь ласка, вкажіть це в рядку в поданій нижче формі, і програма забезпечить лікаря для встановлення проблеми пов’язаної з інвалідністю; ТА
  • тимчасовий захист дитини про яку йде мова (видана органами влади Чехії); ТА
  • Документи (наприклад, паспорт, свідоцтво про народження + національне посвідчення особи, чи юридично завірений документ, складений в органі соціально-правового захисту дітей (OSPOD)), які підтверджують, що ви є законним опікуном дитини з інвалідністю . Будь ласка, зауважте, що правила підтвердження змінилися порівняно з минулим роком. Детальніша інформація за посиланням.

Щоб отримати цю фінансову допомогу, ви також повинні вказати банківській рахунок на ім'я законного представника, який піклується про українську дитину/дітей з інвалідністю та відповідає переліченим вище критеріям (проживає з дитиною в одному домогосподарстві).

Платежі не будуть здійснюватися на банківські рахунки на ім’я іншої особи або на банківський рахунок за межами Чеської Республіки.