Для біженців у Латвії проводять благодійну різдвяну акцію

Жіноча громадська організація «Серце Табіти» постійно допомагає українським біженцям.

Для біженців у Латвії проводять благодійну різдвяну акцію

Табіта (Тавіфа) – з арамейської «газель» згадується у Біблії як жінка, яку відродив до життя Апостол Петро. Коли 6 років тому кілька ініціативних жінок з латвійського міста Лієпая об’єдналися в громадську організацію, то назвали її «Серце Табіти», як символ невтомного милосердя. Традиційно благодійниці брали під свою опіку дітей з малозабезпечених родин муніципалітету Південно-Курземі та Кулдіга; прийомні родини, самотніх пенсіонерів, родини, де виховуються діти з особливими потребами. А з початком прибуття до Латвії біженців з України до цих категорій додалися і українські діти, які мешкають в Курземі та Кулдізі.

Вінета Брудерес-Седліня, керівник проектів асоціації з Кулдіги, в інтерв’ю латвійському радіо каже: «У зв'язку з українською ситуацією ми зрозуміли, що недостатньо працювати в одному приміщенні, треба йти далі, працювати ширше. Муніципалітет Кулдіги запропонував виступити як партнер для підтримки людей з України. Звичайно, ми погодилися, і це відкрило нам нові можливості. Але довелося працювати ледь не цілодобово, розміщуючи біженців, збираючи необхідні для них речі. Тоді ми казали собі – «ми ж як військові медсестри, маємо зробити все і зараз. Інших варіантів в нас немає».

Також тут збирають дитячі возики, теплий одяг; частину роздають біженцям на місці, а ще роблять відправлення в Україну, приміром, металеві банки для заливки свічок. Під опікою жінок з «Серце Табіти» знаходяться 3 тисяч родин-біженців.

«Гуманітарна допомога українському народу буває різною. Якщо спочатку це була роздача одягу, взуття та засобів гігієни, то зараз це інший рівень. Це меблі, предмети побуту, предмети інтер'єру, навіть якісь послуги з капітального чи дрібного ремонту. Люди не мають інструментів, потрібна допомога в ремонті, де і що можна купити. Це вже перетворилося на таку побутову підтримку», – розповідає Вінета Брудерс-Седліня.

З 15 листопада по 15 грудня асоціація «Серце Табіти» проводить традиційну різдвяну акцію. На сторінці благодійниці просять робити пожертви предметів гігієни та догляду за тілом. Різдвяні подарунки отримають українські діти-біженці та всі, кого підтримує асоціація. А за теплими речами і предметами побуту можна звертатись особисто, за адресою:  Robežnieki, Liepu iela 1a, Grobiņas pagasts, Latvia.

А також можна написати або подзвонити: +371 26 142 827; [email protected]