Для біженців в Естонії та Латвії запускають нову програму працевлаштування

Естонська рада допомоги біженцям (Eesti Pagulasabi) запускає в Естонії та Латвії нову програму про ринок праці для біженців, які шукають роботу. Вона пропонує підтримку тим, хто просто хоче вийти на ринок праці, та тим, хто шукає можливості просування кар'єрними сходами.

Для біженців в Естонії та Латвії запускають нову програму працевлаштування

Про це повідомляє естонський мовник ERR

За словами керівника програми консультування Eesti Pagulasabi Вероніки Сааревялі, важливою частиною програми стане практична складова, наприклад, рольові ігри, симуляції співбесіди при пошуках роботи та групові співбесіди, які допоможуть учасникам програми реалізувати набуті знання та навички.

«Наша мета - підтримати біженців, які шукають роботу, адаптуватися в нових умовах, допомагаючи їм вийти на ринок праці та максимально застосувати свій потенціал. У рамках програми учасникам пропонуються різні можливості для того, щоб розвивати свої навички та отримати необхідну підтримку для успішної адаптації у новій країні», - сказала Сааревялі.

Також програма пропонує можливості пройти практику або ознайомитися з роботою, для чого будуть залучені різні роботодавці, щоб розширити кругозір учасників та підготувати їх до успішного виходу на ринок праці. «У нинішній конкурентній ситуації на ринку праці дуже важливо, щоб здобувачі роботи з числа біженців мали необхідні навички та знання, щоб знайти потрібну роботу та успішно впоратися з новими обставинами», - додала чиновниця.

Учасники програми зможуть узяти участь у тренінгах з п'яти модулів. У першому модулі представлено огляд процесу подання заяви на роботу та варіантів пошуку роботи, а також ознайомлення з необхідними документами та різними платформами подання резюме. Наступні модулі присвячені огляду державної політики ринку праці, особистісної підтримки, психологічної підтримки, а також процесу та етапів проходження співбесіди.

До участі у програмі запрошуються біженці, які шукають роботу, віком до 25 років та старше 55 років, які хочуть вийти на ринок праці або знайти більш підходящу роботу. Загалом у програмі в Естонії протягом року можуть взяти участь 144 особи, щомісяця стартує одна група з 12 осіб.

У програмі також візьмуть участь партнери Естонської ради допомоги біженцям - латвійська організація Shelter "Safe House", Естонська трудова інспекція та Латвійська трудова інспекція.

Програма буде реалізована з червня 2024 року до липня 2025 року. Вона фінансується через Interreg за підтримки Європейського фонду регіонального розвитку.

Як повідомлялося, за даними Департаменту поліції та прикордонної охорони Естонії зараз у країні проживає під тимчасовим захистом майже 31 тисяча військових біженців.