Для учнів з України змінили правила іспитів в чеських школах та університетах

Учні, що отримали візу тимчасового захисту, будуть звільнені від складання єдиного іспиту з чеської мови, якщо вони подадуть відповідну заяву.

Для учнів з України змінили правила іспитів в чеських школах та університетах

В Чехії змінили правила прийому на навчання до середніх та вищих професійних навчальних закладів на 2023/2024 навчальний рік для дітей з України, які отримали візу тимчасового захисту. Нові правила діють з 27.10. 2022, повідомляє Міністерство освіти, молоді та спорту ЧР.

В цьому навчальному році міністерство рекомендує сфокусуватися на вивченні чеської мови як ключовій передумові успішної адаптації та інтеграції в Чеській Республіці.

Зокрема, учні, що отримали візу тимчасового захисту, будуть звільнені від складання єдиного іспиту з чеської мови, якщо вони подадуть відповідну заяву, а їхні знання чеської мови буде перевірено шляхом усної співбесіди.

Що стосується єдиного іспиту з математики, то абітурієнти зможуть складати тест українською мовою, подавши запит на складання іспиту саме українською. Також можна здавати іспит чеською мовою.

Що ж стосується мови вступного іспиту, то її вибір міністерство залишило на директора школи. Завдання можна буде виконати українською мовою або чеською мовою. В останньому випадку учні з України матимуть на 25% більше часу та можливість використовувати словник.