До навчального процесу у словацьких школах залучатимуть українських вчителів

Міносвіти України доповнило угоду про інтеграцію українських дітей до словацьких шкіл.

До навчального процесу у словацьких школах залучатимуть українських вчителів

Міністерство освіти та науки України спільно з міністерством освіти Словаччини підписали додаток до Програми співробітництва щодо покращення інтеграції українських дітей до словацької системи освіти.

Відповідний документ був доповнений та узгоджений 22 вересня під час візиту міністра освіти Словаччини Даніеля Бутори до України.

На зустрічі Міністр освіти України Оксен Лісовий та його словацький колега обговорили тему поглиблення співпраці у сфері освіти між сусідніми країнами. Зокрема мова йшла про підтримку у навчанні українських школярів, інтегрованих у систему формальної освіти Словаччини, з таких предметів, як українська мова та література, історія, культура (онлайн або денна форма).

Наразі у Словаччині українські діти можуть не відвідувати місцеві школи. Проте з наступного навчального року країна планує запровадити обовʼязкове шкільне навчання для дітей іноземців. Тому для українських дітей подібна програма співпраці має пом'якшити адаптацію у школах. До роботи мають залучати й українських вчителів.

"Для мʼякого переходу українських дітей до незнайомої системи освіти й залучення українських учителів до викладання в словацьких школах і підписано цей документ", - повідомили у пресслужбі Міносвіти України.