Екологія в Чеській Республіці є однією з найгірших у ЄС

Гірші справи тільки в Нідерландах, Ірландії, Греції, Люксембурзі та на Кіпрі.

Екологія в Чеській Республіці є однією з найгірших у ЄС

Стан довкілля у Чеській Республіці залишається одним із найгірших у Європейському Союзі. В Індексі процвітання та фінансового здоров'я (Index prosperity a financního zdraví) цього року Чехія посідає 22-е місце з 27 країн-членів ЄС у цій галузі, пише ceskenoviny.cz.

Індекс, спільний проект ініціативи Європа в datech та компанії Česká sporitelna, оцінює стан довкілля за 14 показниками. У підсумковому рейтингу Чеська Республіка посіла шосте місце з кінця. Гірші справи тільки в Нідерландах, Ірландії, Греції, Люксембурзі та на Кіпрі. Швеція, як і рік тому, очолила рейтинг, за нею йдуть Португалія та Франція.

Згідно з індексом, Чеська Республіка, як і раніше, відстає у скороченні викидів парникових газів, опустившись нижче за середній показник по ЄС. Тільки промисловість виробляє 1932 кілограми на душу населення на рік, що приблизно на 11% більше у порівнянні з минулим роком. Минулого року Чехія займала 17-те місце за цим показником, цього року – 19-те. Однією з причин перевищення середнього рівня викидів, згідно з аналізом, є той факт, що чеська економіка є однією з найенергоємніших економік у ЄС.

Згідно з міжнародними дослідженнями, у Чеській Республіці щорічно помирає 3 200 осіб через викиди вищі за середній рівень. У перерахунку на душу населення це 21-й показник серед 27 країн Євросоюзу.

Порівняно з минулим роком Чеська Республіка погіршила показники виробництва відходів, але покращила показники переробки відходів. Частка відходів, що повторно використовуються в Чеській Республіці, збільшилася на три відсоткові пункти в порівнянні з минулим роком і склала 43%. За цим показником республіка піднялася на шість позицій та посіла 13-те місце. Згідно з аналізом, це зрушення, ймовірно, пов'язане з більш ефективним збором біовідходів.

Однак, на думку експертів, лише переробка відходів не є вирішенням проблеми; Найбільш ефективним є скорочення кількості вироблених відходів. Однак у цьому плані Чеська Республіка відстає. На душу населення нині припадає 570 кілограмів відходів на рік, що відповідає щорічному зростанню на 12%. Однак, наприклад, у виробництві електронних відходів Чеська Республіка перебуває у кращому становищі, ніж багато європейських країн, які займають більш високі позиції у загальному екологічному стовпі.

Згідно з індексом, Чеська Республіка, як і минулого року, має найвищу частку земель, які постраждали від посухи – 16%. Нестача вологи у поєднанні з екстремальними тепловими хвилями також відображається на стані лісів та їх здатності зменшувати кількість вуглекислого газу в повітрі, кажуть автори аналізу.