Експерти підрахували розмір гідної зарплати у Чехії

Така зарплата має сприйматися адекватною суспільством, і дозволяти не лише існувати, а й гідно жити.

Експерти підрахували розмір гідної зарплати у Чехії

Команда аналітиків громадської платформи "За мінімальну гідну зарплату" (MDM) підрахувала розмір мінімальної гідної оплати праці для Праги та решти Чехії. Для Праги вона виявилася очікувано вищою, ніж для решти країни.

Під мінімальною гідною зарплатою розуміється такий розмір щомісячної винагороди при роботі на повну ставку, що дозволяє дорослій людині з однією дитиною покривати базові витрати (на житло, їжу, товари для підтримки здоров'я та гігієни, одяг та взуття, транспорт, інтернет, мобільний зв'язок, освіту та розваги), а також відкладати адекватну суму на "чорний день". При цьому така зарплата має сприйматися адекватною суспільством і дозволяти не лише існувати, а й гідно жити без почуття фрустрації.

Дослідники з'ясували, що у 2022 році розмір мінімальної гідної зарплати для Праги становив 42776 крон, а для решти Чехії – 40912 крон. Йдеться про «грубу» зарплату до вирахування податків.

Роком раніше (2021-го) мінімальна гідна зарплата для Праги становила 36717 крон, а для регіонів – 31146 крон. Таке суттєве зростання показника зумовлене високою інфляцією – товари та послуги дорожчали значно швидше, ніж росли зарплати.

Зазначимо, згідно з офіційними даними Чеського статистичного управління, середня зарплата за весь 2022 рік у Празі становила 49782 крони, а у всій Чехії – 40353 крони.