Іспанія першою в Європі запроваджує оплачувану "менструальну відпустку"

Для відпустки потрібна довідка від лікаря, а оплачувати її буде державна система соціального страхування.

Іспанія першою в Європі запроваджує оплачувану "менструальну відпустку"

Іспанія першою у Європі ухвалила закон, який дозволяє жінкам з особливо болісними менструаціями брати оплачувану "менструальну відпустку".

Про це повідомляє Euronews.

Законопроєкт, схвалений парламентом у четвер, є частиною ширшого пакета законів про сексуальні та репродуктивні права.

Закон надає право на триденну "менструальну відпустку" з можливістю продовження до п'яти днів для тих, у кого менструації викликають сильні спазми, нудоту, запаморочення і навіть блювоту.

Для відпустки потрібна довідка від лікаря, а оплачувати її буде державна система соціального страхування.

У законі зазначено, що нова політика допоможе боротися зі стереотипами та міфами, які все ще існують щодо менструації та ускладнюють жінками життя.

Міністр з питань рівності Іспанії Ірен Монтеро, відверта феміністка в лівому уряді, привітала "історичний день прогресу у сфері прав феміністок".

"Застосуванню закону чинитиметься опір, так само як чинився і чинитиметься опір застосуванню всіх феміністичних законів. Тому ми повинні працювати..., щоб гарантувати, що коли цей закон набуде чинності, він буде виконуватися", - сказала вона в парламенті.

У всьому світі "менструальна відпустка" наразі пропонується лише в невеликій кількості країн, серед яких Японія, Тайвань, Індонезія, Південна Корея та Замбія.

За даними Іспанського гінекологічного та акушерського товариства, близько третини жінок, які мають менструацію, страждають від сильного болю, відомого як дисменорея.

Деякі соціалісти висловили занепокоєння, що "менструальна відпустка" може негативно вплинути на жінок, оскільки роботодавці перешкоджатимуть їх найму на роботу.