Єдиний проїзний у Німеччині за 49 євро не встигають запустити із січня

Керуючий директор Асоціації німецьких транспортних компаній Олівер Вольф сказав, що запуск 1 березня більш реалістичний.

Єдиний проїзний у Німеччині за 49 євро не встигають запустити із січня

Влада Німеччини оголосила про запровадження єдиного проїзного квитка по всій країні. Він коштуватиме 49 євро на місяць – це 1,6 євро на день.

Раніше передбачалося, що "наступник" квитка за 9 євро, який діяв улітку, буде доступний вже у січні 2023 року. Зараз влада дає інший прогноз, повідомляє РБК-Україна .

Новий квиток Deutschlandticket, який буде дійсним у мережах громадського транспорту по всій Німеччині, був узгоджений минулого тижня після зустрічі федерального уряду та земель Німеччини.

Цю новину вітали по всій країні, адже мешканцям сподобалося їздити у транспорті за символічну плату – літній експеримент із проїзним за 9 євро виявився надзвичайно успішним.

З новим проїзним люди зможуть подорожувати місцевими автобусами, трамваями та поїздами, а також регіональними поїздами за 49 євро на місяць.

Політики заявили, що хочуть, щоб Deutschlandticket набув чинності 1 січня 2023 року. Проте транспортні фірми заявили, що не вважають це за можливе.

Керуючий директор Асоціації німецьких транспортних компаній Олівер Вольф сказав, що запуск 1 березня – більш реалістичний. За його словами, новий проїзний передбачає підготовку цифрових каналів та створення центральної платформи.

"Це вимагає трохи часу. Тому я припускаю, що у нас буде перехідний період, коли старі формати продажів також продовжуватимуть працювати, тобто паперові квитки, теж протягом певного часу. Але зрештою нам просто доведеться перейти на цифрові технології", – зазначив він.

Прем'єр-міністр землі Баден-Вюртемберг Вінфрід Кречманн також заявив цього тижня, що запуск проїзного за 49 євро ймовірніший навесні 2023 року.