Європа погоджується запровадити зв'язок без роумінгу для українців

В Брюсселі відбулася зустріч міністрів телекомунікацій країн ЄС. 

Європа погоджується запровадити зв'язок без роумінгу для українців

В ЄС досягли консенсусу щодо роумінгу для громадян України. Як пoвідoмляє bankier.pl, у вівторок, 6 грудня, в Брюсселі відбулася зустріч міністрів телекомунікацій країн ЄС. На ній обговорили запровадження для українців можливості користування послугою Roam Like At Home (“Роумінг як вдома”).

Йдеться про те, щоб біженці з України, які зараз перебувають у Польщі та інших країнах ЄС, змогли телефонувати й користуватися мобільним телефоном так само, якби були на батьківщині. З іншого боку громадяни країн ЄС під час свого перебування в Україні теж повинні мати можливість користуватися послугами мобільного зв'язку таким же чином.

Послуга “Роумінг як вдома” прирівнює ціни на телефонні дзвінки, текстові повідомлення та передачу даних у роумінгу в межах Європейського Союзу до цін, які пропонують мобільні оператори у країні. Тобто, українці в ЄС могли б спокійно телефонувати, писати СМС один одному або в Україну зі своїх номерів Київстар, Vodafone чи інших без додаткових оплат і змін сім-карт на європейські.

Як повідомив заступник державного секретаря канцелярії прем’єр-міністра Павел Левандовський, за результатами брюссельської зустрічі ЄС в основному досягнув консенсусу. Голосів проти не було. Питання стосувалися лише технічних умов рішень.

Водночас точної дати, коли саме ЄС скасує платний роумінг для України й зробить його безкоштовним, поки не повідомляється.

Джерело