Кордон між РФ та Фінляндією закривається і для автобусів

Останній рейс між Петербургом та фінською столицею вирушить завтра.

Кордон між РФ та Фінляндією закривається і для автобусів

До останнього часу автобуси були єдиним видом транспорту, який стабільно перевозив пасажирів через кордон між Росією та Фінляндією. Грудень, що наближається, і зимові свята завжди були гарячим сезоном для перевізників.

Однак рішення фінського уряду закрити чотири прикордонні пункти пропуску на російському кордоні кардинально змінить ситуацію.

Заступник гендиректора російського перевізника ”Совавто”  Сергій Петросян розповів Yle, що до закриття пунктів пропуску компанія намагатиметься організувати додатковий рейс завтра, 17 листопада.

– Сподіваємося на розуміння з фінської сторони. Крім тисяч людей, які купили квитки на Різдвяні свята, найближчими днями сотні пасажирів прилетять до аеропортів Гельсінкі та Лаппеенранта з метою негайного транзиту до Росії, – уточнив Петросян.

За його словами, ”Совавто” поверне гроші всім постраждалим від раптових обмежень, якщо квитки придбано у перевізника.

– Наш фінський партнер зараз намагається отримати роз'яснення. Як тільки отримаємо, одразу розмістимо інформацію, – додав представник перевізника.

У компанії Ecolines розповіли Yle, що тимчасово припиняє автобусне сполучення.

– У зв'язку з рішенням влади Республіки Фінляндія про закриття руху транспортних засобів з півночі 18 листопада через МАПП Ваалімаа, Нуйямаа, Іматра та Ніірала, Ecolines тимчасово припиняє автобусний рух маршрутами Санкт-Петербург-Гельсінкі та Санкт-Петербург-Лаппеєнранта-Іматра, – повідомили у пресслужбі перевізника.

Останній рейс між Петербургом та фінською столицею вирушить завтра.

В офісі перевізника пообіцяли відновити автобусний рух за зміни політики фінської влади.

МАПП Ваалімаа, Нуйямаа, Іматра та Ніірала будуть закриті о 00:00 у ніч проти суботи. Надалі відкритими залишаться 4 північні пункти пропуску: Вартіус, Салла, Куусамо та Рая-Йоосеппі. Заяви про надання міжнародного захисту можна буде подати на двох із них: МАПП Салла та Вартіус.