Країни Європи лідирують у рейтингу місць, де жінкам живеться найкраще

Перше місце посідає Данія.

Країни Європи лідирують у рейтингу місць, де жінкам живеться найкраще

Індекс жінок, миру та безпеки (WPS) враховує різні аспекти статусу жінок, включаючи участь у економічній діяльності, стан здоров'я, ризик насильства та інші. Цей індекс, створений Джорджтаунським інститутом жінок, миру та безпеки та Інститутом дослідження миру в Осло, охоплює 177 країн світу.

Усього в індексі враховується 13 критеріїв, такі як освіта, сприйняття безпеки, представництво жінок у парламенті, материнська смертність, правовий захист та близькість до збройних конфліктів. Ці критерії дозволяють краще оцінити становище жінок у різних країнах.

У нещодавно опублікованому Індексі за 2023 стан жінок у різних країнах було піддано аналізу. Результати дослідження показують, які країни надають найкращі умови для жінок. Виходячи з даних індексу, можна зробити висновок, що найкращі умови для жінок, як правило, надаються у мирних, демократичних та процвітаючих державах.

Згідно з індексом WPS, лідерами рейтингу є країни Європи, перше місце посідає Данія. Інші країни з найкомфортнішими умовами для жінок включають Швейцарію, Швецію, Фінляндію, Ісландію, Люксембург, Норвегію, Австрію та Нідерланди.