Литовці зібрали кошти на 13 генераторів для України

До наступної збірки легко можуть приєднатися і українці, що тимчасово перебувають у Литві.

Литовці зібрали кошти на 13 генераторів для України

Aukok.lt – литовський онлайн-портал пожертвувань, який надає можливість приватним особам та компаніям робити пожертвування різноманітними способами. На порталі можна самостійно обрати напрямок і проект для пожертв. Мінімальна пожертва – 1 євро.

З моменту повномасштабної війни в Україні литовці роблять пожертви в рамках проектів Червоного Хреста, Ініціативи по захисту тварин, Посольства України в Литві – «Я-Україна», Литовського продовольчого фонду – «Іжа для України», Вільнюського міжнародного клубу Ротаракт – «Мій перший рюкзак», та інших. На сторінці порталу можна бачити, скільки пожертв вже зібрано і зробити миттєву пожертву у зручний спосіб. Сумарна кількість донорських коштів на цей момент складає близько 2,9 млн євро. Суттєва частина пожертв зібрана у вересні місяці підчас великої щорічної акції – Вільнюського марафону.

Наразі проект «Я –Україна» (AS-ESU-UKRAINA) просить литовців «поділитися теплом» з Україною. Тепла потрібно багато та терміново: у той час як путінська армія знищує громадянську інфраструктуру, у багатьох українських містах відключено опалення, газ, воду та електрику. Все, що потрібно зараз, — це врятувати якнайбільше життів та допомогти українцям не замерзнути цієї зими», - повідомляє портал і оголошує збір коштів на обігрівачі, генератори, теплий одяг.

З рахунку проекту дипломатична місія України в Литві вже придбала і відправила в Україну 13 генераторів, що підуть в медичні установи. До подальших збірок можуть приєднатися і українці, які тимчасово знаходяться під захистом Литви, і зробити свій внесок у будь-якій зручній спосіб.