Менше половини українців знають хоча б одну іноземну мову

40% українців знають принаймні одну іноземну мову, 23% — дві, 6% — три.

Менше половини українців знають хоча б одну іноземну мову

Головною мотивацією для українців вивчати англійську мову є можливість працевлаштування в міжнародні компанії, подорожі та споживання контенту в оригіналі. 

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації , яке разом з USAID та Київським міжнародним інститутом соціології провело дослідження рівня володіння іноземними мовами серед українців.

Зазначається, що за результатами опитування, щонайменше 40% українців знають принаймні одну іноземну мову, 23% — дві, 6% — три.

Дослідження показало, що найпопулярнішою іноземною мовою серед українців є англійська — нею володіє 51% респондентів. Ще 22% українців знають польську мову, 14% — німецьку, а 7% — французьку.

Більшість українців вважає, що вивчати іноземні мови потрібно в молодому віці. 19% думають, що робити це варто до 5 років, 63% — у 5–7 років, 15% — у 8–10 років.

Також дослідження визначило головні фактори, які заважають українцям вивчати іноземну мову. Це брак часу (38%), наявність важливих життєвих пріоритетів (34%), брак фінансів (33%) та відсутність належної мотивації (31%).

Водночас головними стимулами вивчення іноземної мови для українців є більші можливості для подорожей (43%), бажання здобути нові знання про мову (36%), різноманітніше дозвілля (33%) та можливість працювати в міжнародних компаніях (31%).

Соціологічне дослідження провели в межах національної мовної програми Future Perfect, мета якої — популяризувати англійську мову в Україні.