Мером міста на південному заході Німеччини обрали сирійського біженця

Йдеться про першого мера сирійського походження у регіоні.

Мером міста на південному заході Німеччини обрали сирійського біженця

Німецьке місто Остельсхайм у землі Баден-Вюртемберг обрало своїм мером сирійського біженця Райана Альшебла, повідомляє агентство DPA. За даними агенства, Альшебл, мабуть, є першим мером сирійського походження на південному заході Німеччини.

DPA пише, що 29-річний Альшебл залишив своє рідне місто Ес-Сувайда у 2015 році, коли його мали призвати до армії. Спершу він втік через Ліван до Туреччини. Після цього разом з іншими мігрантами перебрався на грецький острів Лесбос.

Опинившись у Німеччині, Альшебл оселився у місті Кальв, де півтора роки жив у різних квартирах та вчив німецьку мову. Потім він переїхав до Альтенгштетту. Там Альшебл пройшов стажування у місцевій адміністрації та влаштувався на роботу до мерії, де пропрацював наступні сім років.

2023 року Альшебл балотувався на посаду мера сусіднього Остельсхайма, де за підсумками голосування випередив двох місцевих кандидатів Марко Штрауса та Матіаса Фея. Згідно з DPA, Альшебл переміг на виборах, набравши 55,41% голосів.

У рамках своєї передвиборчої кампанії новий мер обіцяв сконцентруватися на розвитку міської інфраструктури, центру міста, дитячих садків та програми денного догляду за літніми людьми. Крім того, Альшебл надає великого значення захисту навколишнього середовища та хоче розширити програми встановлення сонячних панелей на приватних будинках.

Незважаючи на те, що Альшебла підтримала більшість жителів Остельсхайма, включаючи минулого мера Юргена Фукса, все ж таки знайшлися і ті, хто виступив різко проти, зазначає DPA. Насамперед противників Альшебла не влаштовує його походження. Водночас сам Альшебл ставиться до такого ставлення з нерозумінням, оскільки не вважає, що його сирійське коріння має мати якесь значення для виборців. Особливо з огляду на те, що він уже давно переїхав до Німеччини, інтегрувався до місцевого суспільства та отримав громадянство.

Як пише DPA, Альшебл обійме посаду мера у червні. На той час він планує закінчити свою роботу в ратуші Альтенгштетта і знайти квартиру в Остельсхаймі.