Мешканці Фінляндії не люблять читати новини про війну в Україні

При цьому більшість фінів довіряють новинам.

Мешканці Фінляндії не люблять читати новини про війну в Україні

Дедалі більше жителів Фінляндії почали уникати новин. 26 відсотків фінів повідомляють, що інколи не хочуть стежити за новинами. Це на п'ять процентних пунктів більше, ніж у минулому році. Найчастіше уникають новини жінки, молодь та люди з низьким доходом. Як причину найчастіше вказувалося надмірна кількість новин або надто тривожні теми. Це показало опитування, проведене Інститутом Рейтера Оксфордського університету.

– В опитуванні 2023 року з'ясувалося, що найбільш небажані теми новин – це війна в Україні, новини здоров'я, такі як висвітлення коронапандемії, а також новини про зміну клімату та навколишнього середовища, що підтверджує припущення про тривожність та повторюваність новинних тем як причини уникнення, – зазначає у прес-релізі відповідальний за фінський звіт дослідник Еса Реунанен з Університету Тампере.

При цьому більшість фінів довіряють новинам.

75 відсотків дорослого населення вважають новини, за якими стежать, надійними, та 69 відсотків довіряють більшості новин. За даними дослідження, довіра фінів до новин є однією з найвищих у світі.

Також інтерес до новин у Фінляндії вищий, ніж у багатьох інших країнах, які брали участь у порівнянні. Про свій інтерес до новин повідомили приблизно дві третини респондентів.