Минулий місяць у Європі став найспекотнішим за всю історію спостережень

Екстремальні температури, як і раніше, зберігаються в більшій частині Європи, і можуть посилитися через хвилю тепла з Північної Африки.

Минулий місяць у Європі став найспекотнішим за всю історію спостережень

Екстремальна спека зберігається у південної Європи — в Італії та Іспанії температури можуть перевищувати 40 градусів тепла. За оцінками метеорологів, червень вже став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень у Європі, пише Bloomberg.

Агентство зазначає, що рекордна температура посилюється лісовими пожежами та попередженнями про грозовий фронт. Так, в Іспанії через лісову пожежу на острові Ла-Пальма евакуювали не менше 500 людей, а температура в Мадриді вже перевищила 35 градусів. Через спеку страждають не лише люди, а й енергомережі, зазначає Bloomberg.

Ослаблення спеки найближчим часом також не передбачається — за даними агентства, хвиля тепла з Північної Африки наступного тижня має ще більше підвищити температуру у південній та центральній Європі. У німецькій метеорологічній службі Deutscher Wetterdienst попередили, що у східних та південних регіонах Німеччини температура найближчими днями може піднятися до 38 градусів.

Поточного літа рекордно високі температури фіксуються по всьому світу. У липні, наприклад, вже тричі було побито історичні максимуми середньої температури на планеті. Так, 7 липня вона досягла 17,23 градуса Цельсія, згідно з даними Національних центрів екологічного прогнозування США. 3 липня показник досяг 17, а наступного дня – 17,18 градуса Цельсія. Такі показники стали рекордними для своїх дат. Цьогорічне потепління пов'язане зокрема з Ель-Ніньо — коливанням температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану.