Молоді українські біженці оживляють чеський футбол

Клуби запрошують їх через соцмережі, пропонують проживання та інші бонуси.

Молоді українські біженці оживляють чеський футбол

З моменту минулорічного російського вторгнення в Україну у Чехії зареєструвалося понад 2600 футболістів з України. Регіональні клуби вважають, що вони можуть “омолодити” чеський футбол, пише видання Seznam zpravy.

Футбол – найпопулярніший вид спорту як в Чехії, так і в Україні. Крім того, для його проведення майже нічого не потрібно – лише пара футбольних бутсів, шорти, футболка та м’яч для тренування. Чеський сільський футбол вже давно страждає від старіння гравців і браку “свіжої крові”. Зараз його рятують біженці з України.

Біженців, особливо молодших, “виловлюють” й найамбітніші клуби. “СК Славія Прага” розмістила сотню біженців з України в готелі прямо посеред тренувального майданчика, звичайно, надала їм спортивні споруди. Діти отримали доступ до басейну або на тренування з баскетболу та футболу.

“Коли хлопці приїхали навесні минулого року, вони прийшли сюди і хотіли пограти у футбол. Ми дозволили кільком десяткам із них потренуватися з нами. На цьому першому етапі ми фактично дали шанс усім, хто подав заявку. Ми забезпечили їх проживанням, харчуванням, допомогли з навчанням і так далі. Ми поступово вирішували, залежно від їхнього спортивного рівня, залишити їх в академії чи рекомендувати до якогось іншого клубу”, – пояснює Петр Гурих, керівник клубноъ футбольної академії. Крім того, в академії спостерігали й за іншими молодими українськими футболістами, які прямували до інших чеських клубів.