На фронті загинув українець із Фінляндії, який пішов на війну в перші дні

Він багато років працював у Фінляндії столяром, був актором Українського народного театру та бандуристом.

У місті Покровську Донецької області внаслідок російського обстрілу загинув український військовослужбовець Ігор Суботяк. Про це повідомила у Facebook донька Суботяка   Богдана Суботяк, а також Богдан Станіславський, мер міста Коломия Івано-Франківської області, звідки Суботяк був родом.

– Після потрапляння першої ракети до житлового будинку він був на місці події. Прийшов на допомогу людям, які опинилися у смертельній небезпеці через Росію. За кілька хвилин ворог кинув другу ракету на Покровськ, повторно обстрілявши місце, де відбувалася рятувальна операція. На жаль, Ігор отримав поранення, не сумісні з життям, –  пише Станіславський.

Обстріл Покровська стався 7 серпня, ракети потрапили до п'ятиповерхового житлового будинку, внаслідок чого загинули дев'ятеро людей, щонайменше 82 були поранені з огляду на двох дітей.

– Коли в Покровську загинув лише один військовий, ним мав бути мій тато. "Він людям допомагав!" - кажуть хлопці. Я вірю, але ще не можу сприйняти, – написала Богдана Суботяк.

До початку повномасштабного вторгнення Ігор Суботяк працював столяром у Гельсінкі, а також був актором Українського народного театру у Фінляндії, грав на бандурі.

- Я не можу вимовити це слово "загинув". Не можу! Ти поруч, ти з нами, у нашій пам'яті, у наших серцях, –  написав художній керівник Українського театру Ігор Фрей.

Ігор Суботяк виїхав на фронт у перші дні війни. Газеті Helsingin Sanomat він пояснив, що якщо не захистити Україну зараз, наступною буде Фінляндія.

– Поки багато чоловіків правдами та неправдами намагалися виїхати за кордон, Ігор після 24 лютого повернувся з Фінляндії, де мешкав переважно вже 15 років. Він казав: ”Я подумав: ну як я там зможу ходити до сауни, коли вдома біда?” -  згадує Артем Чапай, український письменник, який служив разом із Суботяком.