На російсько-латвійському кордоні теж мерзнуть українські біженці

Сотні українських біженців продовжують щодня перетинати латвійський кордон, у легкому літньому одязі, морально змучені російськими прикордонниками.

На російсько-латвійському кордоні теж мерзнуть українські біженці

Трейлер і невеликий намет – єдиний на даний момент притулок для груп українських біженців, які щодня прибувають до Латвії через пункт прикордонного контролю Гребньово після кількох днів очікування на кордоні в Росії, пишуть місцеві ЗМІ.

В інших пунктах ситуація краща, але організованої підтримки з боку держави, як і раніше, не вистачає, зазначають волонтери, які зустрічають українців у Гребньово.

Сотні змерзлих українських біженців продовжують щодня перетинати латвійський кордон, у легкому літньому одязі, морально змучені російськими прикордонниками.

Після перетину латвійського кордону вони сподіваються поїсти та зарядити телефони, але у Гребеньово до минулого четверга і це було неможливо. Будівлі, де можна сховатися, на кордоні немає. До прибуття волонтерів не вистачало й туалетів.

Українці переважно подорожують групами. Автобус довозить їх до кордону в Росії, але там стоять черги на кілька кілометрів.

"Вибачте, але це справді абсурд державного масштабу, що на кордоні немає туалетів! Бувають ситуації, коли люди після чотирьох днів очікування просто неба переходять кордон і знову опиняються в тих самих умовах. І їм доводиться чекати іншого автобуса, іноді години, іноді добу. І чим прийом з нашого боку відрізняється від прийому з іншого боку? - обурюється Монта Вецозола, представник організації "Tavi draugi".