Найкращі регіони в Чехії для життя: результати досліждення

Цього року до трійки лідерів потрапили міста Прага, Краловоградецький край та край Височина.

Найкращі регіони в Чехії для життя: результати досліждення

Де найкраще жити в Чехії? Аналітичне агентство Datank щорічно оцінює якість умов життя в усіх регіонах Чехії на основі даних, отриманих з незалежних джерел, і даних опитування.

Цього літа вже оприлюднили результати проєкту “Místo pro život 2023” і виявилося, що найкраще місто для життя — це Прага. У трійку лідерів увійшли окрім столиці ще Краловеградецький край та Височина. Найгірші показники комфорту — в Карловарському краї, пише proukrainu.blesk.cz.

Мета дослідження «Místo pro život» (Місце для життя) — збірати дані, які дають об’єктивне уявлення про поточний стан. Щороку аналізують результати з кожного регіону і водночас оцінюють дані в національному контексті. 

“Ми довгостроково моніторимо окремі регіони та ініціюємо суспільну дискусію про цінності, які сповідують мешканці Чехії” — зазначають організатори.

Що оцінюють? Дві основні категорії, «екологічні» та «соціальні», які поділяються на 8 основних категорій. Як третій фактор враховується  задоволеність мешканців, яка визначається за допомогою анкетного опитування на репрезентативній вибірці у 1600 осіб.

Враховувалися такі показники як безробіття, рівень зарплат, купівельна спроможність, безпека, екологія, доступність медичної та соціальної допомоги, можливість здобуття освіти, розвиненість інфраструктури, умови для туризму та проведення дозвілля. 

Звіт по регіонам: найкращі регіони в Чехії

Найкращим регіоном для життя в Чехії у 2023 році другий рік поспіль визнано Прагу. У столиці найвища середня зарплата, найнижчий рівень безробіття, найбільша кількість університетів, найбільша кількість лікарів і стоматологів, найнижчий рівень захворюваності, а також найвища тривалість життя у чоловіків і жінок.

На другому місці за комфортом життя — Краловеградецький край. Своїм успіхом регіон Градець Кралове завдячує перш за все чудовим умовам в області охорони здоров’я та соціальної допомоги, а також у сфері дозвілля та туризму. Серед переваг в цьому регіоні також відзначають високий рівень переробки відходів, низький рівень злочинності, достатню кількість вільних місць у початкових школах, найвищий у всій Чехії відсоток культурних заходів.

Третє місце посів край Височина. Тут дослідники відзначили довгу тривалість життя у мешканців, найвищу у країні частку зелених насаджень до загальної забудованої площі. Результати свідчать про найнижчу в Чехії кількість зареєстрованих автомобілів на душу населення, а також найменший відсоток дітей, які вимушено пропускають дитячий садок через брак місць. Тут найменша частка безробітних, дуже низька кількість злочинів на 1000 жителів, а також дуже велика кількість культурних заходів.

Деталі дослідження за кожним регіоном можна побачити за посиланням.