Народження дитини в Чехії: реєстрація та документи

Які перші кроки після народження дитини в Чехії? Як зареєструвати немовля? Та які документи отримає дитина?

Народження дитини в Чехії: реєстрація та документи

Наразі Чехія видала понад 460 тис. віз тимчасового захисту людям, які тікали від російського вторгнення. Основна частина – це жінки працездатного віку з дітьми. Чимало з цих жінок при надії. Які перші кроки після народження дитини в Чехії? Як зареєструвати немовля? Та які документи отримає дитина?

Проєкт “Бути мамою в ЧР” від Бристольського університету та Мультикультурного центру Прага (Multikulturní centrum Praha) повідомляє, що дитина, яка народилася в Чехії, не отримує дозволу на перебування автоматично. Для цього необхідно написати заяву впродовж 60 днів від народження дитини.

Новонароджена дитина отримає документи, які мають її батьки

Тип дозволу на перебування дитини прямо залежить від дозволів на перебування батьків. Якщо, наприклад, у в батьків робоча карта, тоді перебування дитини в Чехії оформлюється, як “возз’єднання сім’ї”. Якщо хоча б один із батьків має постійне проживання, відповідно ви можете просити для дитини дозвіл на постійне проживання. Якщо батьки мають тимчасовий захист, той дитина отримає візу тимчасового захисту.

Що для цього потрібно

Після народження дитини в Чехії, вам необхідно оформити закордонний паспорт та дозвіл на перебування в Чехії (povolení k pobytu).

Що для цього потрібно:

  • найперший крок – необхідно звернутися у посольство (консульство) України та оформити дитині закордонний паспорт. Візьміть із собою свідоцтво про народження дитини та свої паспорти. Також попросіть у посольстві (консульстві) довідку про те, що ви вже подали заяву на оформлення паспорта для дитини. У цій довідці повинна бути вказана ймовірна дати видачі документа;
  • Після цього ви повинні відвідати Департамент надання притулку та міграційної політики (Odbor azylové a migrační politiky – OAMP) та оформити дозвіл на перебування дитини в Чехії. Візьміть із собою свідоцтво про народження дитини, свої паспорти, а також зазначену вище довідку з посольства (консульства) й документ про медичне страхування дитини.

Важливі терміни

Страхування необхідно оформити дитині відразу після народження (не пізніше, ніж через вісім днів).

Свідоцтво про народження (rodný list) необхідно оформити протягом 14 днів після пологів у РАЦСі (Matriční úřad).

Дозвіл на проживання потрібно оформити впродовж 60 днів після пологів.

Джерело