Названо найбезпечніші країни у світі

П'ятірка лідерів майже повністю належить Європі.

Названо найбезпечніші країни у світі

За останні 15 років світ став більш небезпечним, йдеться в новому дослідженні, яке щорічно оголошує найнебезпечніші та найбезпечніші країни. Найризикованіша країна — Афганістан — посіла невтішне перше місце восьмого разу, а найбезпечніша — Ісландія — утримує свою завидну позицію вже 11-й рік. Україна також потрапила до найнебезпечніших країн внаслідок військових дій. 

17-й щорічний Глобальний індекс світу був оголошений Інститутом економіки та світу (Institute for Economics and Peace), незалежною некомерційною організацією із Сіднею (Австралія).

Про результати цьогорічного дослідження повідомила газета The Independent, і вони не вселяють оптимізму. Протягом 2023 року глобальний індекс світу погіршився в середньому на 0,42%. Хоча у відсотковому вираженні різниця не така значна, подібне погіршення відбувається вже в 13-те за останні 15 років.

Афганістан знову став найнебезпечнішою країною у світі. Далі йдуть Ємен, Сирія, Південний Судан та Демократична Республіка Конго. Звичайно, війна між Росією та Україною вплинула на рейтинг, внаслідок чого Росія стала шостою найнебезпечнішою країною світу, а Україна — сьомою.

Водночас, в Україні відбулося найбільше погіршення ситуації з безпекою за всю історію. Порівняно з минулим роком вона опустилася на 14 місць, а до війни знаходилася в середині списку зі 160 країн.

До найбільш небезпечних країн також увійшли Сомалі, Судан та Ірак. Серед інших країн, у яких відбулося значне погіршення безпекової ситуації, — Гаїті, Малі та Ізраїль.

На іншому кінці спектру знаходяться спокійні країни, які також входять до найпопулярніших туристичних напрямків. Ісландія посідає перше місце у рейтингу як найбезпечніша країна з 2008 року.

Ісландія користується великою популярністю у туристів не лише завдяки своїй миролюбності, а й насамперед через захоплюючі дух пейзажів.

За нею слідують Данія, Ірландія, Нова Зеландія та Австрія. П'ятірка лідерів майже повністю належить Європі (7 із 10 місць у першій десятці), яка залишається найспокійнішим континентом. Місця з 6-го по 10-е займають Сінгапур, Португалія, Словенія, Японія та Швейцарія.